Ana Sayfa Arşiv Türkiye’nin Özel Yetenekli Öğrencileri, Savunma Sanayii Başkanlığının Radarında

Türkiye’nin Özel Yetenekli Öğrencileri, Savunma Sanayii Başkanlığının Radarında

Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında, “Özel Yetenekli Öğrencilerin Eğitim Aldığı Merkezlerde Eğitim Kalitesinin Artırılması ve Bu Merkezlerde Öğrenim Gören Öğrencilerin Yönlendirilmesi Hususlarına İlişkin İş Birliği Protokolü”  imzalandı.

SSB’de düzenlenen programda protokole, Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir ile Millî Eğitim Bakan Yardımcısı İbrahim Er imza koydu.

Protokolle, özel yetenekli öğrencilerin Savunma Sanayii Başkanlığının teknoloji eğitimleri, inovasyon imkân ve deneyimlerinden yararlanmasını sağlamak ve öğrencilere üniversite öğrenimi ve mezuniyet sonrası doğru alanlarda istihdam konusunda yönlendirme ve danışmanlık çalışmaları yapmak amaçlanıyor.

Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından özel yetenekli öğrencilerin eğitim aldığı kurumlarda eğitim ortamlarının iyileştirilmesi ve öğrencilerin bilimsel çalışmalarını yürütürken teknolojinin imkânlarından yararlanması amacıyla yeni atölye kurulumlarına destek verilecek.

Mentorluk, bilim söyleşileri, staj, yaz kampı ve dönemsel kurum gezileri gibi fırsatlar sunularak öğrencilerin, ülkedeki teknoloji üssü konumunda olan kuruluşlarının önderliğinde deneyim kazanması sağlanacak.

Program kapsamında, öğretmen ve öğrencilere temel bilimler, yazılım, uzay ve havacılık teknolojileri, yapay zekâ, oyun teknolojileri, enerji teknolojileri ve siber güvenlik gibi alanlarda eğitimler verilmesi de amaçlanıyor.

 561 Toplam Görüntüleme,  2 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.