Ana Sayfa Manşet CYBEROVA Rover Takımı

CYBEROVA Rover Takımı

CYBEROVA Rover Takımı, 2018 yılında, Çukurova Üniversitesi bünyesinde, IEEE Çukurova Proje Takımı adıyla kuruldu. 2020 yılında bir değişikliğe giderek mevcut adını alan takım, hâlihazırda 25’ten fazla üyesi ile aktif bir şekilde faaliyetlerine devam ediyor. Takım; mekanik-tasarım, elektronik, yazılım, Ar-Ge, bilim ve sponsorluk olmak üzere 6 ekipten oluşuyor.

İnsansız hava aracı yarışmalarında çeşitli başarıların altına imza atan takım, daha sonra hedefleri doğrultusunda, insansız kara araçları konusunda çalışmalar yapma kararı alarak farklı bir alana yönlendi. Takımın bu kararında, ilk kez 2019 yılında, CUKUROVER-V1 adındaki aracıyla katılarak 2.lik başarısı elde ettiği PES Solar Rover yarışması etkili oldu. Takım, bu kez galibiyet hedeflediği PES Solar Rover 2020 yarışmasına, CUKUROVER-V2 adındaki aracıyla hazırlandı; ancak COVID-19 salgını nedeniyle yarışma iptal edildi. Salgın sürecinde yeni bir araç üretmeye başlayan takım, çalışmalarına devam ediyor. Takım şu anda, Eylül ayında düzenlenecek olan ERC2022’ye katılarak, bu yarışmadan başarıyla ayrılmayı hedefliyor. CYBEROVA Rover Takımı, yeni bir araç daha geliştirerek, TEKNOFEST kapsamındaki Tarımsal İnsansız Kara Aracı Yarışması’na da katılmayı amaçlıyor.

Takım, yarışmalar için yaptığı hazırlıklar kapsamında takım üyelerinin gelişimine de odaklanıyor. Takım üyeleri, hem çeşitli eğitimler alıyor hem de diğer takım üyelerine eğitimler veriyor. Takım bir yandan da ekibe katılan yeni üyelerle büyümeye devam ediyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.