Ana Sayfa Manşet METU ROVER

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Makina ve İnovasyon Topluluğu bünyesinde faaliyet gösteren METU ROVER, Ekim 2018’de kuruldu. Ekim 2021 itibarıyla 20 üyesi bulunan takım; mekanik, yazılım, elektronik ve bilim ekipleri ile organizasyon ve finans ekibi olmak üzere 5 ayrı alt ekipten oluşuyor.

METU ROVER, katıldığı ilk yarışma olan ERC2020’yi, finale kalan 33 takım arasında, genel sıralamada 4. olarak bitirdi. Ayrıca takım, bu yarışmada, 200 puan üzerinden 180 alarak, ERC tarihinde ilk defa verilen “En İyi Bilim İnsanları” özel ödülünü de kazandı.

Başlıca hedefini, “Düzenlenen yarışmalarda Türkiye’yi en üst seviyede temsil etmek” olarak belirleyen METU ROVER, Haziran ayında düzenlenecek olan URC’ye katılıp, yarışmadaki tüm görevleri en üst seviyede yerine getirerek yarışmayı başarılı bir şekilde tamamlamayı amaçlıyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.