Ana Sayfa Manşet MÜGET Rover Takımı

MÜGET Rover Takımı

MÜGET Rover Takımı, 2019 yılında, Konya Teknik Üniversitesi (KTÜN) Mühendislikte Gelişim Topluluğu’nun (MÜGET) Ar-Ge departmanı tarafından kuruldu. Takım, uzay çalışmalarının içerisinde yer alarak uluslararası yarışmalara hazırlanan, lisans ve yüksek lisans öğrencilerinden oluşuyor. Takım bünyesinde; bilim ekibi, elektronik ekibi, mekanik ekibi, organizasyon ekibi ve yazılım ekibi olmak üzere 5 alt ekip bulunuyor. Takımın üyesi olan 32 kişi; KTÜN, Selçuk Üniversitesi (SÜ), Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ), KTO Karatay Üniversitesi, Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi, Gebze Teknik Üniversitesi ve İstanbul Gelişim Üniversitesinde eğitim görüyor.

MÜGET Rover Takımı, URC 2022’ye hazırlanıyor. Tüm çalışmalarını KTÜN Mimarlık Fakültesinde bulunan atölyesinde yürütüyor. Takım, ilk kez başvuru yaptığı ERC2021 yarışmasında finallere katılamasa da başvuru yapan takımlar arasında, hazırladığı raporlar sonucunda ilk 30’da yer aldı.

Hem Türkiye’deki hem de dünya genelindeki teknoloji ve uzayla ilgili gelişmeleri yakından takip eden takım, misyonunu şu şekilde özetliyor: “Bu gelişmelere ülkemiz adına dâhil olmayı, gelişen teknolojileri kültürümüze uyarlayarak ülkemizi uluslararası alanda en iyi şekilde temsil etmeyi kendimize görev ediniyoruz.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.