Ana Sayfa Manşet Red Giant Rover Takımı

Red Giant Rover Takımı

Red Giant Rover Takımı, Konya Teknik Üniversitesi’nde (KTÜN) eğitim gören, uzaya ve bilime meraklı bir grup üniversite öğrencisi tarafından, “Bir şeyler yapmalıyız ama ne?” sorusunun cevabı olarak, 2019 yılında kuruldu. Kurulduktan sonra, üzerinde çalışılacak projeleri araştırmaya başlayan takım, bu süreçte gezegen keşif aracı projeleri ile karşılaştı ve bu konuya odaklanmaya karar verdi. “Nasıl yapabiliriz?” sorusuyla projeye başlayan ekip, uzun araştırmalar sonrasında bir yol haritası çizdi. Hedefler doğrultusunda aracın yapımına başlandı. Aktif olarak 25 kişinin çalıştığı Red Giant Rover Takımı; mekanik, elektronik, yazılım ve bilim ekipleri ile sponsorluk ve tanıtım ekibi olmak üzere 5 alt ekipten oluşuyor.

Takım, Kapsül isimli araçlarıyla katıldığı ERC2021’de, ON-SITE kategorisinde 8. oldu. Bu yılki ERC’ye katılmak için hazırlıklarını sürdüren Red Giant Rover Takımı, geçen yıla kıyasla daha büyük bir başarı elde etmeyi hedefliyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.