Ana Sayfa Haberler Türksat, Özgün Çözümleri ile Sektörün İletişim Sağlayıcısı Olmaya Devam Ediyor

Türksat, Özgün Çözümleri ile Sektörün İletişim Sağlayıcısı Olmaya Devam Ediyor

Türksat A.Ş. yerli imkân ve kabiliyetlerle üretilen SOTM (SATCOM On The Move / Hareket Halinde Uydu İletişimi) anteni ile savunma ve havacılık sektörüne verdiği hizmetleri çeşitlendiriyor. Fiber ve GSM altyapılarının olmadığı yerlerde, ekonomik ve %99,5 oranında kesintisiz iletişim sağlayan SOTM anteni, hem karada hem de denizde, uydudan internet bağlantısı sağlıyor.

Uluslararası uydu sektöründe faaliyet gösteren Türksat, bölgesindeki lider operatörlerden biri olarak, filosundaki uydular aracılığıyla haberleşme hizmetleri (ses, veri, internet, TV ve radyo yayınları) veriyor. Türksat, sahip olduğu kablo altyapısı üzerinden, yurt içindeki abonelerine, kablo yayıncılık hizmetleri de sağlıyor. Türksat ayrıca, bilişim hizmetleri kapsamında, e-Devlet Kapısı’nı işletiyor ve kamu hizmetlerinin, elektronik ortamdan sunumuna yönelik projeler yürütüyor.

Karasal altyapının olmadığı bölgelerde, müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik esnek çözümler sunan Türksat, Türksat 4B uydusu aracılığıyla Ka-Bant üzerinden, TurksatNet markası altında, son kullanıcıya yönelik uydu iletişim hizmetleri (internet, karada ve denizde mobil iletişim vb.) de veriyor. Türksat, bu hizmetleri ile başta Türkiye olmak üzere, Azerbaycan, İran, Irak, Suriye, Afganistan, Pakistan, Kırgızistan, Türkmenistan ve Avrupa başta olmak üzere, geniş bir kapsamı hedefliyor.

 

Türksat Ka-Bant Hizmetleri

Türksat, havada, karada ve denizde, uydularının kapsama alanı içinde yer alan bölgelerde, sabit veya hareketli araçlar için, kendi uyduları üzerinden; diğer bölgelerde ise stratejik iş birliği yaptığı Inmarsat uydularından ses, veri ve internet hizmeti sunuyor.

Türksat, Inmarsat’la yapılan iş birliği kapsamında, ürün ve hizmet yelpazesini genişleterek, başta insansız hava araçları ve uçaklar olmak üzere, denizdeki ve karadaki hareketli araçlara uydudan internet hizmeti verilebiliyor.

Hava, deniz ve karadaki araçlarda kullanılan sistemler şunlardır:

  • Uçaklar için GX anten
  • İnsansız hava araçlarında Cobham Aviator 200
  • Gemiler için SOTM
  • BGAN (Bütün dünyada hızlı veri haberleşme sistemi)
  • ISAT HUB (Bütün dünyada düşük hızlarda data haberleşme sistemi)
  • Inmarsat Uydu Telefonu

 

Ka-Bant SOTM Anten

Türksat, yerli imkân ve kabiliyetlerle üretilen SOTM anteni ile hizmet çeşitliliğini arttırıyor. Fiber ve GSM altyapılarının olmadığı yerlerde, ekonomik ve %99,5 oranında kesintisiz iletişim sağlayan SOTM anteni, karada ve denizde, uydudan internet bağlantısı sağlıyor. Hareket hâlindeyken Ka-Bant üzerinden, 6 mbps (upload) / 25 mbps (download) hızında internet bağlantısı sağlayan sistem, fiziki sınırları içinde, Türkiye kıyılarında kullanılabiliyor. Türksat 5B haberleşme uydusu uzaya gönderildikten sonra ise Ka-Bant üzerinden Kuzey Afrika, Orta Doğu ve Akdeniz üzerinde de internet hizmeti verilmesi hedefleniyor.

 1,012 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.