Ana Sayfa Haberler Türksat, Ürün ve Hizmetlerini Çeşitlendiriyor

Türksat, Ürün ve Hizmetlerini Çeşitlendiriyor

Türksat, hem sivil hem de askeri kullanıcıları için sunduğu çözümleri, yeni ürün ve hizmetlerle çeşitlendiriyor. Türksat Genel Müdürü Cenk Şen, 31 Ocak’ta, Ankara’da gerçekleştirilen Inmarsat SatCom Club 2019 Etkinliği’nde şirketin faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Etkinliğin katılımcıları, Türksat standında, SOTM (SATCOM On The Move / Hareket Halinde Uydu İletişimi) antenini görme fırsatı yakaladı.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunda (BTK) gerçekleşen etkinlikte, açılış konuşmalarını BTK Uydu Teknolojileri Koordinatörü Erol Nergiz ve Türksat Uydu Hizmetleri Kurumsal Çözümler Direktörü Süleyman Kuzu yaptı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan’ın video konferansla katıldığı etkinlikte, BTK İkinci Başkanı Figen Kılıç, Birleşik Krallık Türkiye Büyükelçisi Sir Dominick Chilcott KCMG ve Türksat Genel Müdürü Cenk Şen de birer konuşma yaptı.

Küresel Pazarda İlk 20’de

Genel Müdür Cenk Şen, etkinlikte yaptığı konuşmada, Türksat’ın 3A, 4A ve 4B haberleşme uyduları ile Avrupa’dan Asya’ya uzanan geniş bir coğrafyada ses, veri, internet, televizyon ve radyo yayıncılık hizmeti sağladığını kaydederek, küresel pazarda ilk 20 uydu operatörü arasında yer aldıklarını bildirdi.

Türksat’ın SOTM Anteni Sergilendi

Fiber ve GSM altyapılarının olmadığı yerlerde, ekonomik ve %99,5 oranında kesintisiz iletişime imkân sağlayan Türksat’ın SOTM anteni hem karada hem de denizde, uydudan internet bağlantısı sağlıyor. Hareket hâlindeyken Ka-Bant üzerinden, 6 mbps (upload) / 25 mbps (download) hızında internet bağlantısı sunan sistem, fiziki sınırları içinde, Türkiye kıyılarında kullanılabiliyor. Sistemin, Türksat 5B haberleşme uydusu uzaya gönderildikten sonra ise yine Ka-Bant üzerinden, Kuzey Afrika, Orta Doğu ve Akdeniz üzerinde de internet hizmeti verebilmesi hedefleniyor.

 1,218 Toplam Görüntüleme,  4 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.