Ana Sayfa Haberler TUSAŞ, Airbus’ın A320 Ailesi Uçakları için Ürettiği Sec18/19 Gövdesini Tanıttı

TUSAŞ, Airbus’ın A320 Ailesi Uçakları için Ürettiği Sec18/19 Gövdesini Tanıttı

Havacılık alanında yarım asırlık deneyimiyle önemli çalışmalara imza atan Türk Havacılık Uzay Sanayii (TUSAŞ), Avrupalı uçak üreticisi Airbus’ın A320 ailesinin bütün uçakları için gerçekleştirdiği Sec18/19 gövde üretiminin tanıtımını yaptı. TUSAŞ’ın ürettiği özgün ürünlerin yanı sıra yeni iş paketleri ile çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini belirten TUSAŞ Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil, “Airbus ile uzun süredir devam eden iş birliğimiz çerçevesinde ürettiğimiz parçayı tesislerimizde tanıtmanın gururu içerisindeyiz.” dedi.

Airbus A320 ailesinin tüm uçakları için üretilen Sec18/19 gövdenin tanıtımına yönelik TUSAŞ’ın Kahramankazan tesislerinde düzenlenen törende konuşan Kotil, TUSAŞ’ın, “Hızlı gelişen ve anlık müdahale gerektiren durumlarda, doğru kararlar alarak üretimini proje süresince değişen şartlara hızlı adapte olabilme yeteneğini bir kez daha ortaya koyduğunu vurgulayarak zamanında gerçekleştiren çalışma arkadaşlarıma, üstün gayretleri için şükranlarımı sunuyorum.” diye konuştu.


Airbus A320 ailesinin tüm uçakları için üretilen Sec18/19 gövdenin tanıtımı TUSAŞ’ın Kahramankazan tesislerinde yapıldı.

TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil, proje süresince değişen şartlara hızlı adapte olabilme yeteneklerini ortaya koyduklarını belirtti.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.