Ana Sayfa Haberler TUSAŞ ile Airbus Arasında Akademik İş Birliği Protokolü İmzalandı

TUSAŞ ile Airbus Arasında Akademik İş Birliği Protokolü İmzalandı

Türk havacılık sektörünün gelişimini desteklemek adına, Türk Havacılık Uzay Sanayii (TUSAŞ) çatısı altında faaliyetlerini sürdüren TUSAŞ Akademi ve Airbus çatısı altında faaliyetlerini sürdüren AirBusiness Academy, yeni bir iş birliği projesini hayata geçiriyor. Proje kapsamında, TUSAŞ Akademi ve AirBusiness Academy, ortak eğitim programları düzenleyerek çalışanlara özelleştirilmiş gelişim fırsatları sunacak ve iş birliği alanındaki araştırmaları destekleyecek. Üretilecek ortak çözümlerle Türkiye, Azerbaycan, Türkmenistan, Özbekistan ve Kazakistan bölgelerinde uygulanacak eğitim programları tasarlanacak.

İki kurumsal akademinin ortak vizyonu çerçevesinde geliştirilen iş birliği projesinde; Havacılık Yönetimi, Proje Yönetimi, Liderlik Gelişimi, Dijital Varlık Üretimi, Sürdürülebilirlik ve Operasyonel Mükemmeliyet gibi alanlarda havacılık sektöründeki profesyonellere katkı sağlanması hedefleniyor. TUSAŞ Akademi ve AirBusiness Academy’nin uzun yıllara dayanan iş birliği üzerine inşa edilen proje, geliştirilecek eğitim içerikleri ile her iki tarafın bilgi birikimini birleştirerek, nitelikli insan kaynağı yetiştirmenin yanı sıra güncel ihtiyaçlara cevap verecek gelişim stratejileri üretme amacını taşıyor.

Deneyim ve Bilgi Paylaşılacak

AirBusiness Academy CEO’su Adam McGonigal, “Güven ve iş birliği üzerine kurulu sağlam temelimizden yola çıkarak, TUSAŞ ile yaptığımız bu ortaklık bizim olağanın ötesine geçmemizi ve havacılık endüstrisindeki becerileri, bilgileri ve davranışları birlikte geliştirme konusunda bize yeni fırsatlar sağlamış olacak.” dedi. İşe başladıkları ilk günden itibaren ulusal ve uluslararası eğitimlere büyük önem verdiklerini belirten TUSAŞ Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil de “Bugüne kadar birçok ulusal akademik iş birliğinin yanı sıra bu proje ile dünyanın önde gelen uçak üreticilerinden Airbus ile deneyim ve bilgilerimizi karşılıklı paylaşarak yetkinliklerimizi arttıracak, çıtayı uluslararası alanda daha yukarılara taşımış olacağız. Bu anlaşma, bugüne kadar imzaladığım önemli anlaşmalardan biridir. İş birliğinde emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.