Ana Sayfa Haberler TUSAŞ’tan İnsansız ve Elektrikli Helikopter Sürprizi: T629

TUSAŞ’tan İnsansız ve Elektrikli Helikopter Sürprizi: T629

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), geliştirmekte olduğu elektrikli motora sahip ve insansız T629 helikopterinin tam ölçekli modelini, 25 Şubat’ta gerçekleştirilen bir tören sırasında ilk kez sergiledi.

Firmadan, konu ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Bununla birlikte, helikopter üzerinde, normalde kokpitin olduğu bölümde, çok sayıda kameranın yer aldığı görülüyor. Bu kameralar, T629’un uzaktan kumanda edilen bir platform olacağı izlenimini veriyor. Bununla birlikte, platformun otonom kabiliyeti olup olmayacağı ile ilgili bir bilgi verilmedi.

T629’un ana rotorunda 5 pal, kuyruk rotorunda ise 4 pal var. Silahlı bir helikopter olarak geliştirilen T629’un burun bölümünde elektro-optik alıcılar ve 3 namlulu bir silah sitemi yer alıyor. T629’un kanat uçlarında ise lazer ikaz alıcılarına benzeyen sistemler bulunuyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.