Ana Sayfa Haberler TUSAŞ ve Hacettepe Üniversitesi, Yapay Zekâ Alanında İş Birliği Yapacak

TUSAŞ ve Hacettepe Üniversitesi, Yapay Zekâ Alanında İş Birliği Yapacak

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) ve Hacettepe Üniversitesi arasında yeni açılan Yapay Zeka Mühendisliği Bölümü’ne yönelik iş birliği sözleşmesi imzalandı. TUSAŞ’ın 24 Temmuz’da yayınladığı basın bültenine göre, sözleşme kapsamında, bölüme alınacak en başarılı 15 öğrenci, TUSAŞ’ta staj yapabilecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan TUSAŞ Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil, şunları kaydetti: “Yapay zekâ alanında yaptığımız ve yapmaya devam edeceğimiz yatırımlar en başta ülkemiz için sonrasında ise şirketimiz için büyük önem taşıyor. Projelerimizin sürdürülebilirliği, tamamıyla yerli ve milli unsurlar ile oluşması, yapay zekâ gibi üst teknoloji yatırımları ile tamamlanacak. Yapay zekâ ile ilgili yaptığımız yatırımlara devam edeceğiz. Türkiye’nin öncü havacılık ve uzay şirketi olarak, ülkemizin gelecek yatırımlarına katkı sunmaya devam edeceğiz.”

 1,479 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.