Ana Sayfa Haberler TUSAŞ’tan Kazakistan’da, HÜRKUŞ ve ANKA için İş Birliği

TUSAŞ’tan Kazakistan’da, HÜRKUŞ ve ANKA için İş Birliği

TUSAŞ, Kazakhstan Aviation Industry (KAI) ile ANKA İnsansız Hava Aracı (İHA) Sistemi ve HÜRKUŞ Yeni Nesil Gelişmiş Eğitim Uçağı’na ilişkin bir iş birliği anlaşması imzaladı.

İmzalar, Kazakistan’ın başkenti Astana’da 23-26 Mayıs tarihleri arasında düzenlenmekte olan KADEX (Uluslararası Silah Sistemleri ve Askeri Teçhizat Fuarı) 2018’de atıldı.

İmzalanan anlaşma ile TUSAŞ ve KAI, HÜRKUŞ ve ANKA’nın ortak üretim ve tedariki konularında birlikte çalışacaklar. İş birliği kapsamında, taraflar, yapacakları ortak çalışmayla havacılık alanında güç birliği yaparken, Kazakistan ve Türkiye arasındaki savunma ve havacılık sanayisi iş birliğinin gelişmesine de katkıda bulunacaklar.

Küresel pazardaki etkinliğini artırmaya devam eden TUSAŞ, Türki Cumhuriyetler ve bölge ülkelerin; Orta İrtifa Uzun Havada Kalışlı (MALE) İHA Sistemi, Yeni Nesil Eğitim Uçağı ve Hafif Taarruz / Silahlı Keşif Uçağı ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik, önemli bir adım atmış oldu.

 1,093 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.