Ana Sayfa Haberler Eskişehir Endüstri Fuarı, Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Eskişehir Endüstri Fuarı, Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Türkiye’nin havacılık, savunma ve makine sanayisindeki yerli ve milli gücünü ortaya koymayı hedefleyen ve 9-12 Haziran tarihleri arasında düzenlenen Eskişehir Endüstri Fuarı, tüm hızıyla devam ediyor.

Eskişehir Ticaret Odası-Tüyap Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliğe, 22 ülkeden 103 markanın yanı sıra 205 firma ve temsilcilik katılıyor. Havacılık, savunma ve imalat sanayisinde faaliyet gösteren firmaların son teknoloji inovasyon ürünlerinin sergilendiği fuarda, İHA’lardan hidrojen yakıtına kadar geleceğin teknolojilerine yön veren konular, bir dizi konferansta ele alınıyor.

Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından organize edilen fuar, Eskişehir Valiliği ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla, Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB), Eskişehir Ticaret Odası, Eskişehir Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, Eskişehir Teknik Üniversitesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ve KOSGEB’in destek ve iş birlikleri ile düzenleniyor. Toplam 12 bin metrekare alana sahip iki salonda gerçekleştirilen fuara, Eskişehir başta olmak üzere Ankara, Bursa, İstanbul, Konya, İzmir, Sakarya ve Kocaeli gibi Türkiye’nin önde gelen sanayi şehirlerinden firmalar ve firma temsilcilikleri katılıyor.

Hem Şehre hem de Sanayi Sektörüne Katkı Sağlayacak

Fuarı’nın açılışında bir konuşma yapan Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Eskişehir sanayisinin köklerinin çok eskiye uzandığını belirterek, Eskişehir’in aynı zamanda sanayinin eğitim merkezi olduğunu dile getirdi. Eskişehir bir savunma ve havacılık sanayisi şehri olduğu için SSB ve sektör firmaları olarak fuara katıldıklarını belirten Prof. Dr. Demir, Eskişehir Endüstri Fuarı’nın hem şehre hem de sanayi sektörüne katkı sağlayacağını vurguladı.

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir

Açılışta konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede ise Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı için Eskişehir’in çok özel bir yeri olduğunu belirtti. Eskişehir’de hem raylı sistemler hem de savunma ve havacılık sanayinin önemli bir seviyede olması sebebiyle fuarın ilgiyle karşılanacağını da kaydetti.

Tüyap Anadolu Fuarları A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü, ilk kez düzenledikleri bu fuarda, Eskişehir’in milli ve yerli üretimdeki gücünü ortaya koyacaklarını belirtti ve şunları söyledi: “İhracata dayalı sanayileşme modelini benimseyen Eskişehir, havacılık ve savunma sanayi alanında faaliyet gösteren firmaların merkezi konumunda. Bu nedenle fuarımızın ana sektörleri, savunma sanayiine yönelik ürün ve hizmet üreten firmalar ve imalat sanayi olarak belirlendi.”

Eskişehir Endüstri Fuarı’na, uluslararası alım heyeti organizasyonu kapsamında, 37 ülkeden 7 bin 500’e yakın ziyaretçi davet edildi. Fuarın yurt dışı ayağında hibrit fuar olanaklarından yararlanılırken, fuarı fiziki olarak gezemeyen yabancı ziyaretçiler, Tüyap’ın Business Connect platformunu kullanarak katılımcı firmalarla çevrim içi ikili iş (B2B) görüşmesi gerçekleştirebiliyor. Fuarı ziyaret etmek isteyen yerli ve yabancı ziyaretçiler, MyTüyap mobil uygulaması üzerinden veya www.eskisehirendustrifuari.com web sitesinden online davetiyelerini alarak, sıra beklemeden fuara girip gezebiliyor. Tüyap’ın “temassız fuarcılık” vizyonunu yansıttığı Eskişehir Endüstri Fuarı, alınan üst düzey sağlık tedbirleri sayesinde paydaşlarına gönül rahatlığıyla ticaretlerini sürdürme olanağı sunuyor. Fuarın sosyal mesafeye dikkat edecek şekilde kurulan kayıt alanında; ateş ölçümü, maske ve HES kodu kontrolü ile başlayan sağlık tedbirleri, fuarın her alanında titizlikle uygulanıyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.