Ana Sayfa Haberler Eskişehir Endüstri Fuarı, Yaklaşık 24 Bin Kişiyi Ağırladı

Eskişehir Endüstri Fuarı, Yaklaşık 24 Bin Kişiyi Ağırladı

Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. (Tüyap) tarafından, 9-12 Haziran tarihleri arasında Eskişehir’de organize edilen Eskişehir Endüstri Fuarı, fiziki olarak 20.256, çevrim içi olarak ise 3.387 ziyaretçiyi ağırladı. Fuara, 22 ülkeden 103 marka ile 205 firma ve firma temsilciliği katıldı. Ziyaretçiler ile katılımcılar arasında, 203’ü çevrim içi olmak üzere toplamda 836 ikili iş (B2B) görüşmesi gerçekleştirildi.

Türkiye’nin savunma, havacılık ve makine sanayindeki yerli ve milli gücünü ortaya koyma hedefiyle organize edilen ve Eskişehir’in ilk “Ar-Ge, Sanayi ve Teknoloji Fuarı” olarak tanıtılan etkinlik, pek çok kurumun katkı ve desteğiyle düzenlendi. Bunlar arasında; Eskişehir Valiliği, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB), Eskişehir Ticaret Odası, Eskişehir Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, Eskişehir Teknik Üniversitesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ve KOSGEB yer aldı.

Tüyap çatısı altındaki firmalardan biri olan Tüyap Anadolu Fuarları A.Ş.’nin Genel Müdürü İlhan Ersözlü, fuarla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Ersözlü, ilk kez düzenledikleri bu fuarda, Eskişehir’in milli ve yerli üretimdeki gücünü ortaya koyduklarını söyledi. Katılımcı ve ziyaretçilerin fuara ilgisinden memnun olduklarını belirten Ersözlü, şöyle konuştu: “T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı, 1. Hava Bakım Fabrika Müdürlüğü, STM Savunma Teknolojileri, ASELSAN, TUSAŞ, TEI, Roketsan, HAVELSAN, ASPİLSAN ve İŞBİR Elektrik başta olmak üzere havacılık ve savunma sanayinde faaliyet gösteren önemli firmalar fuarımıza katıldı. Başta savunma ve havacılık sanayinin gururu olan bu firmalar olmak üzere fuarımıza katılan ve ziyaret eden firmalar arasında önemli iş birliği zemini oluşturuldu. Fuarımız esnasında 633 B2B yani ikili iş görüşmesi gerçekleştirildi. Yaptığımız ankette katılımcılarımızın yüzde 96,8’i memnuniyetini ifade ettiler.”

Hibrit Fuar Olanaklarından Faydalanıldı

Hibrit etkinlik yaklaşımı ile gerçekleştirilen fuarda, katılımcılar, çevrim içi fuarcılık teknolojilerinden de yararlandı. Bu kapsamda ziyaretçiler, katılımcıların sergilediği ürünleri çevrim içi olarak da görebildi. Ziyaretçiler ayrıca, Tüyap’ın dijital evreni MyTüyap’ın ürünlerinden Business Connect platformunu kullanarak, katılımcı firmalarla çevrim içi ikili iş görüşmeler gerçekleştirdi. Dört gün süren fuar boyunca, Business Connect’e kaydolan 3.387 ziyaretçi, 109 katılımcı firma ile iletişime geçti ve toplam 203 görüşme yapıldı. Türkiye başta olmak üzere Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Birleşik Krallık, Brezilya, Bulgaristan, Cezayir, Fas, Filistin, Fransa, Gana, Gürcistan, Hindistan, İran, İrlanda, İtalya, Lübnan, Pakistan, Polonya, Romanya, Senegal, Sırbistan ve Uganda’dan 129 ziyaretçi fuarı online olarak gezerken, Business Connect’te katılımcılar tarafından sergilenen 849 inovatif ürünü de inceleme olanağı buldular. Fuar tarihleriyle sınırlı kalmayan Business Connect sayesinde, katılımcı ve ziyaretçiler, 23 Haziran’a kadar iş bağlantısı kurmaya devam edebilecek.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.