Ana Sayfa Haberler Havacılık ve İmalat Sektörü, 9-12 Haziran’da, Eskişehir’de Buluşuyor

Havacılık ve İmalat Sektörü, 9-12 Haziran’da, Eskişehir’de Buluşuyor

Özellikle havacılık ve imalat sanayisine yönelik olarak düzenlenen Eskişehir Endüstri Fuarı, 9-12 Haziran tarihleri arasında, Eskişehir Ticaret Odası TÜYAP Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek. TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından düzenlenen fuar, ayrıca, Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB), Eskişehir Ticaret Odası, Eskişehir Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, Eskişehir Teknik Üniversitesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ve KOSGEB’in desteğini de arkasına alıyor. TÜYAP, etkinliğin, Eskişehir’in ilk Ar-Ge, sanayi ve teknoloji fuarı olduğunu vurguluyor.

Yaklaşık 12.000 metrekarelik alanda gerçekleştirilecek fuara, Eskişehir başta olmak üzere Ankara, Bursa, İstanbul, İzmir, Sakarya ve Kocaeli gibi sanayi şehirlerinden 100’ü aşkın firma katılacak. Savunma ve havacılık sektöründen fuara katılacak kurum ve kuruluşlardan bazıları ise şu şekilde sıralanıyor:

  • SSB
  • 1’inci Hava Bakım Fabrika Müdürlüğü
  • TEİ
  • İŞBİR JENERATÖR

Fuar, havacılık ve imalat firmalarını, Ar-Ge firmalarını, alt yüklenicileri, tedarikçileri, yan sanayi firmalarını, yurtiçi ve yurtdışında faaliyet gösteren sektör profesyonelleriyle buluşturmanın yanı sıra ikili iş (B2B) görüşmelerine de ev sahipliği yapacak.

Fuarın kapsamında yer alan sektörler ise şöyle sıralanıyor: Havacılık, uçak sanayi, işleme teknolojileri, beyaz eşya teknolojileri, takım tezgâhları, kalite kontrol sistemleri, gıda işleme makineleri, tren, vagon ve demiryolu teknolojileri, istifleme, ısıtma ve soğutma teknolojileri, demir çelik sanayi teknolojileri, enerji, tekstil üretim teknolojileri, üretim makineleri, otomasyon, plastik ve ambalaj teknolojileri, kaynak, kesme, delme makineleri ve metal işleme makineleri.

Ziyaretçiler, MyTüyap mobil uygulaması üzerinden veya www.eskisehirendustrifuari.com web sitesinden, davetiyelerini çevrim içi alarak fuarı gezebilecek.

Fuarın ziyarete açık olacağı saatler ise şu şekilde:

  • 9-11 Haziran tarihlerinde 10.00 – 19:00 saatleri arası
  • 12 Haziran tarihinde 10.00 – 18.00 saatleri arası

Yabancı Ziyaretçiler ile B2B Görüşmeler Yapılabilecek

TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü, güçlü bir sanayiye sahip olmasının yanında, makine sektöründe çok güçlü bir altyapısı bulunan Eskişehir’de, milli ve yerli üretimin gücünün ortaya koyulacağı böyle bir fuarı ilk kez gerçekleştirecek olmanın heyecanını yaşadıklarını söyledi. Yurt dışı ziyaretçiler için hibrit fuar modeli uygulanacağına dikkat çeken Ersözlü, “Yabancı ziyaretçiler, Business Connect Platformu’nu kullanarak yapılan eşleştirmeler sonunda, ilgilendikleri faaliyet alanındaki katılımcı firmaları, platform üzerinden ziyaret edip, online B2B – İkili İş Görüşmesi gerçekleştirebilecekler.” ifadelerini kullandı. Ersözlü ayrıca, fuara İstanbul, Ankara, Bursa, Konya, İzmir, Sakarya, Kocaeli, Manisa, Afyon, Kütahya, Bilecik, Uşak, Antalya, Samsun, Hatay ve Balıkesir gibi şehirlerden yoğun ziyaretçi beklediklerini de sözlerine ekledi.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.