Ana Sayfa Manşet Tüyap Fuarcılık Genel Müdür Yardımcısı Hakan MİRGÜN’ün IDEF 2023 Mesajı

Tüyap Fuarcılık Genel Müdür Yardımcısı Hakan MİRGÜN’ün IDEF 2023 Mesajı

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Millî Savunma Bakanlığı ev sahipliğinde, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı katkılarıyla Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı yönetim ve sorumluluğunda Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım organizatörlüğünde düzenlenen IDEF Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı, savunma ve havacılık sanayimizin gelişimine katkı sağlayan yapısı ile bölgenin en önemli etkinliği olarak dünyadaki yerini sağlamlaştırmaktadır.

Düzenlendiği her yıl, yerli ve yabancı sektör profesyonellerini bir araya getiren ve güçlü iş birliklerine ev sahipliği yapan IDEF’in, 16. kez kapılarını açmaya hazırlandığı bu yıl da yüzlerce firmanın katılımı ve çok sayıda sektör profesyonelinin ziyaretiyle gerçekleştirilmesi hedefleniyor. Yerli ve milli imkânlarımızla savunma ve havacılık sanayimizin gelmiş olduğu noktanın betimlenmesi, her zamankinden daha fazla önem arz ediyor. Yeni tarihimizde de bu bilinç ve sorumluluk ile hazırlıklarımıza devam ediyoruz. Bu kapsamda yurt içinde ve yurt dışında etkin tanıtım faaliyetlerimizi fuarın planlandığı ilk andan beri sürdürüyoruz. Ulusal, yerel ve sektörel yayın kuruluşları ile iş birliklerimiz aracılığıyla savunma ve havacılık sanayisi profesyonellerine en doğru kanallardan ulaşıyoruz.

“Yeni Alanların Yüzde 80’inin Satışı Tamamlandı”

30. yılını geride bırakan IDEF fuarı, sadık katılımcısına her yıl yenilerini ekleyerek büyüyor. Bu yıl da katılımcılarımız fuarda yerlerini almayı sürdürüyor ve biz de yeni açılan salonlarımızla büyümeye devam ediyoruz. Mayıs ayına göre yaptığımız satış planlarımızda, 2021 fuar alanı satışı tamamen bitirilmiş; yeni alanların ise yüzde 80’inin satışı tamamlanmıştır. Şimdi, yeni tarihimizde de başarılarımıza yenilerini ekleyeceğimize eminiz.

IDEF’in en önemli özelliklerinden biri de ülkelerin savunma ve havacılık alanındaki tedarikinden sorumlu makamlarını ağırlıyor ve uluslararası iş birliklerine ortam hazırlıyor olması. Bu yıl da mütekabiliyet esasına göre Millî Savunma Bakanlığımız, İçişleri Bakanlığımız ve bağlıları ile Savunma Sanayii Başkanlığımız tarafından, 150’nin üzerinde ülke ve kuruluştan 400’ün üzerinde yurt dışı heyet davetleri yapılmaktadır. 2021 yılında da olduğu gibi heyetler, katılımcılar ve savunma ve havacılık sanayisi tedarikimizden sorumlu makamlar arasında randevulu görüşmeler planlanacaktır. Fuar, yalnızca savunma ve havacılık sanayisi profesyonellerinin ziyaretine açıktır.

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi dünyanın dört bir yanından katılımcı ve profesyonel ziyaretçileri, büyük bir heyecanla 25-28 Temmuz tarihleri arasında, İstanbul’da, Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek 16’ncı IDEF Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’na bekliyoruz.

Hakan MİRGÜN

Tüyap Tüm Fuarcılık A.Ş.

Genel Müdür Yardımcısı

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.