Ana Sayfa Dünyadan U-2 Dragon Lady, Collins Aerospace SYERS-2C ile Daha İyi Görecek

U-2 Dragon Lady, Collins Aerospace SYERS-2C ile Daha İyi Görecek

İlk uçuşunu gerçekleştirdiği 1950’lerden beri, Amerikan Hava Kuvvetlerinin envanterinde birçok kritik görevde rol alan ISR (Intelligence, Surveillance and Reconnaissance / İstihbarat, Keşif ve Gözetleme) uçağı U-2 Dragon Lady, Collins Aerospace’in SYERS-2C elektro-optik keşif sistemi ile modernize edildi.

Collins Aerospace SYERS-2C

Collins Aerospace’in, Amerikan Hava Kuvvetleri ve Lockheed Martin Skunk Works ile birlikte yürüttüğü modernizasyon kapsamında, sensörün geliştirme ve test faaliyetlerinin tamamlandığı, 18 Şubat’ta duyuruldu. Bu modernizasyon ile Amerikan Hava Kuvvetlerinin U-2 filosu, uzak menzillerden hareketli veya sabit hedeflerin tespiti için her türlü hava koşulunda da görev yapabilen bir sisteme ve arttırılmış elektro-optik keşif performansına sahip oldu. 5. nesil platformlarla komuta, kontrol ve veri alışverişini sağlayabilen bu yeni sensörü sayesinde U-2’ler, müşterek operasyonlarda da daha etkin bir şekilde kullanılabilecek kritik bir platform haline geldi.

 1,311 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.