Ana Sayfa Dünyadan U-2 Dragon Lady, Collins Aerospace SYERS-2C ile Daha İyi Görecek

U-2 Dragon Lady, Collins Aerospace SYERS-2C ile Daha İyi Görecek

İlk uçuşunu gerçekleştirdiği 1950’lerden beri, Amerikan Hava Kuvvetlerinin envanterinde birçok kritik görevde rol alan ISR (Intelligence, Surveillance and Reconnaissance / İstihbarat, Keşif ve Gözetleme) uçağı U-2 Dragon Lady, Collins Aerospace’in SYERS-2C elektro-optik keşif sistemi ile modernize edildi.

Collins Aerospace SYERS-2C

Collins Aerospace’in, Amerikan Hava Kuvvetleri ve Lockheed Martin Skunk Works ile birlikte yürüttüğü modernizasyon kapsamında, sensörün geliştirme ve test faaliyetlerinin tamamlandığı, 18 Şubat’ta duyuruldu. Bu modernizasyon ile Amerikan Hava Kuvvetlerinin U-2 filosu, uzak menzillerden hareketli veya sabit hedeflerin tespiti için her türlü hava koşulunda da görev yapabilen bir sisteme ve arttırılmış elektro-optik keşif performansına sahip oldu. 5. nesil platformlarla komuta, kontrol ve veri alışverişini sağlayabilen bu yeni sensörü sayesinde U-2’ler, müşterek operasyonlarda da daha etkin bir şekilde kullanılabilecek kritik bir platform haline geldi.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.