Ana Sayfa Haberler ULAK, Türkiye’nin İletişim Gücünün Kuvvetlendirilmesi için Yaptığı Çalışmaları Anlattı

ULAK, Türkiye’nin İletişim Gücünün Kuvvetlendirilmesi için Yaptığı Çalışmaları Anlattı

ULAK Haberleşme A.Ş. (ULAK), 21 Haziran’da, Ankara’da düzenlediği, “Türkiye’nin 5G ve Ötesi için İletişim Gücü” konulu basın toplantısıyla, ULAK’ın 4.5G kullanımı, 5G çalışmaları ve diğer projeler hakkında bilgiler paylaştı.

Toplantıya; Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, ULAK Yönetim Kurulu Başkanı ve Savunma Sanayii Başkan Yardımcısı Dr. Celal Sami Tüfekçi, Savunma Sanayii Başkan Yardımcısı Mustafa Murat Şeker, Savunma Sanayii Başkan Yardımcısı Harun Çelik, ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün, Türksat Genel Müdürü Cenk Şen, ULAK Genel Müdürü Dr. Ali Metin Balcı’nın yanı sıra birçok sektör temsilcisi ve basın mensubu katıldı.

 

Dr. Balcı’nın ULAK’ın çalışmalarını anlatan sunumuyla başlayan toplantı,  Dr. Tüfekçi ve Prof. Dr. Demir’in konuşmaları ve soru-cevap bölümü ile devam etti. Toplantıda, ULAK ile Türksat arasında, ULAK MAYA Sistemlerinin Yaygınlaştırılmasına Yönelik Stratejik İş Birliği Anlaşması da imzaladı.

Bilkent Hotel ve Konferans Merkezi’nde başlayan toplantı, ULAK merkez ofisi ve 5G laboratuvarı ziyaretiyle son buldu.

 2,298 Toplam Görüntüleme,  3 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.