Ana Sayfa Haberler ULAQ’ın Yeni Modeli Açıklandı: İnsansız Denizaltı Savunma Harbi Aracı Geliyor

ULAQ’ın Yeni Modeli Açıklandı: İnsansız Denizaltı Savunma Harbi Aracı Geliyor

ARES Tersanesi ve Meteksan Savunma, geliştirme çalışmalarını birlikte yürüttükleri ve Türkiye’nin ilk insansız muharip deniz araçları ailesi olan ULAQ’ın yeni üyesinin, Denizaltı Savunma Harbi (DSH) sürümü olacağını açıkladı. 23 Nisan’da yapılan açıklama ile birlikte bir de video paylaşıldı.

“Derinlerde Saklanmak Yok” sloganı ile paylaşılan videoda, ULAQ’ın DSH sürümü üzerinde iki adet torpido kovanı yer aldığı görülüyor. Videoda ayrıca, bir aktif sonar sistemine ait pals sesleri duyuluyor. Her iki firma da ULAQ ailesine yeni bir üyenin katılacağının sinyallerini, 21 Nisan’da yaptıkları sosyal medya paylaşımları ile duyurmuştu. Bu paylaşımlarda, “Saklanmak için karanlıklar güvenli değil” ve “Sessizliğin sesini duyuyor musunuz? ULAQ duyuyor!” ifadeleri yer almıştı. Bu durum, yeni araç üzerinde entegre bir aktif sonar sistemi de bulunacağının sinyallerini veriyor.

Ayrıca araç üzerinde, uydu iletişim sistemi ve elektro-optik görüntüleme sistemi olduğu tahmin edilen çeşitli alt sistemler yer alıyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.