Ana Sayfa Haberler Ülkelerinin Şampiyonu Olan Drone Pilotları, TEKNOFEST’te Yarışacak

Ülkelerinin Şampiyonu Olan Drone Pilotları, TEKNOFEST’te Yarışacak

STM, TEKNOFEST Karadeniz’de düzenlenecek World Drone Cup’ta (WDC), kendi ülkelerindeki yarışmalarda birinci olan drone pilotlarını bir araya getirecek. WDC’de pilotlar, özel olarak hazırlanan zorlu parkurlarda, tasarım ve montajlarını kendilerinin yaptığı drone’larla mücadele edecek.

Brezilya’dan Ukrayna’ya, Amerika’dan Portekiz’e kadar 26 farklı ülkeden 32 yarışmacının kıyasıya yarışacağı WDC’de, birinciye 30 bin lira, ikinciye 20 bin lira, üçüncüye 10 bin lira para ödülü verilecek. WDC, 1 Eylül Perşembe günü başlayacak ve 4 Eylül Pazar günü kupa töreniyle son bulacak.

WDC’de Türkiye adına yarışacak isimler ise Türkiye Drone Şampiyonası (TDŞ) finalinde belirlenecek. Yıl içinde Kastamonu, Sinop ve Artvin’de düzenlenen zorlu etapların ardından TDŞ’de, 16 Türk yarışmacı finale kaldı. TEKNOFEST kapsamında 30-31 Ağustos’ta yapılacak büyük finalle, 2 isim WDC’de Türkiye’yi temsil edecek.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.