Ana Sayfa Haberler Uluslararası Serbest Görev İHA Yarışması’nda 96 Takım Yarışıyor

Uluslararası Serbest Görev İHA Yarışması’nda 96 Takım Yarışıyor

TÜBİTAK, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve T3 Vakfı tarafından düzenlenen ve TEKNOFEST 2022 kapsamında gerçekleştirilen Uluslararası Serbest Görev İHA (İnsansız Hava Araçları) Yarışması, 9 Ağustos’ta, Zafer Havalimanı’nda başladı. Yarışmaya 96 takım altında, yaklaşık 1000 yarışmacı katılıyor. Yarışmanın uluslararası ayağını ise Polonya’dan katılan iki ve Pakistan’dan katılan bir takım oluşturuyor. Yarışma, 14 Ağustos’ta düzenlenecek ödül töreni ile sona erecek.

Uluslararası Serbest Görev İHA Yarışması için düzenlenen açılış törenine Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı ve TEKNOFEST İcra Kurulu Başkanı Mehmet Fatih Kacır, Kütahya Valisi Ali Çelik, Kütahya Vali Yardımcısı Buğra Karadağ, Kütahya Belediyesi Başkanı Prof. Dr. Alim Işık,   Ak Parti milletvekilleri İshak Gazel, Ceyda Çetin Erenler, Ahmet Tan, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Vural Kavuncu, Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Mehmet Karakaş, Ak Parti İl Başkanı Mustafa Önsay, Altıntaş Kaymakamı Mehmet Can İrdelp ve Altıntaş Belediye Başkanı Arif Teke katıldı.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.