Ana Sayfa Haberler Unidef, Yeni Silah Entegrasyonu Çözümlerini İlk Kez EFES-2022’de Sergiliyor

Unidef, Yeni Silah Entegrasyonu Çözümlerini İlk Kez EFES-2022’de Sergiliyor

Silah sistemlerine yönelik olarak elektromekanik entegrasyon çözümleri sunan Unidef, EFES-2022 Birleşik, Müşterek Fiilî Atışlı Arazi Tatbikatı kapsamında düzenlenen Savunma Sanayi Sergisi’nde ürün ve kabiliyetlerini tanıtıyor. Firma, sabit tesislerin korunması amacıyla tasarladığı Trident silah kaidesini ve pikaplara takılabilecek şekilde geliştirdiği makineli tüfek entegrasyon çözümünü ilk kez sergiliyor.

Unidef, Trident silah kaidesini, yurt içindeki kritik bir tesisin korunması amacıyla son kullanıcıdan gelen talep üzerine geliştirildi. Ürün, EFES-2022’de M134 Minigun silah sistemi takılmış şekilde sergilendi. Bununla birlikte Trident silah kaidesine, M2 ve M240 makineli tüfekleri de takılabiliyor. Silahı 360 derece dönebilen ve personeli korumak amacıyla bir kalkan da taşıyan kaide, üzerindeki silah söküldükten sonra kendi içinde 3 parçaya ayrılabiliyor. Trident silah kaidesi bu sayede istenilen yere kolaylıkla taşınarak kurulabiliyor. Ayrıca kaidenin yüksekliği, teleskopik bir sistem sayesinde ayarlanabiliyor. Teleskopik sistem üzerinde yer alan özel tasarımlı kilit sistemi ise silahın yüksekliği ayarlandıktan sonra uzun süre bırakılsa dahi yüksekliğinin değişmeden kalmasını sağlıyor.

Unidef’in pikaplara takılabilecek şekilde geliştirdiği makineli tüfek entegrasyon çözümü ise üzerinde yer alan geri tepme sönümleyicisi ile rakiplerinden ayrılıyor. Unidef’in bir iştiraki olan Unirobotics tarafından yoğun Ar-Ge çalışmalarının ardından geliştirilen bu sönümleyici, benzerlerinden farklı olarak yenilikçi bir tasarıma sahip. Ürünün yenilikçi tasarımı sayesinde, silahlar, üzerinde yer alan yatağa hızlıca takılıp sökülebiliyor. Bu entegrasyon çözümü de M2 ve M240 tipi makineli tüfeklerle ve 40 mm’lik otomatik bomba atarlarla birlikte kullanılabiliyor. Trident’e benzer şekilde üzerinde kalkan yer alan sistem, 360 derece dönebiliyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.