Ana Sayfa Özel DosyalarIDEF 2021 Unirobotics, Aktif Dengeleyicili Silah Mesneti ve Akıllı Silah Uygulamaları ile IDEF’e Merhaba Dedi

Unirobotics, Aktif Dengeleyicili Silah Mesneti ve Akıllı Silah Uygulamaları ile IDEF’e Merhaba Dedi

Başta Deniz Kuvvetleri Komutanlığı personeli olmak üzere, Aktif Dengeleyicili Silah Mesneti’nin potansiyel kullanıcıları, sistemi, Unirobotics standında incelediler.

2020 yılında kurulan ve ilk IDEF katılımını gerçekleştiren Unirobotics, Aktif Dengeleyicili Silah Mesneti’ni ve tabancalara ve tüfeklere entegre edilerek onları “akıllı silah” (IoT silah) haline getiren çözümlerini sergiledi.

Firma, Aktif Dengeleyicili Silah Mesneti’ni; deniz şartlarından gelen bozucu etkileri en aza indiren; operatör, silah ve platform arasındaki bütünleşik uyumu en üst seviyeye çıkaran, yarı robotik bir sistem olarak tasarlıyor. Basit silah mesnetleri ile yaşanan etkileri bertaraf edebilen Aktif Dengeleyicili Silah Mesneti’nin, 2023’ün ilk çeyreğinde, kalifikasyon çalışmaları tamamlanarak seri üretime hazır hale getirilmesi planlanıyor.

Başta Deniz Kuvvetleri Komutanlığı personeli olmak üzere, Aktif Dengeleyicili Silah Mesneti’nin potansiyel kullanıcıları, sistemi, Unirobotics standında görme imkânı buldular.

Unirobotics’in, tabancalara ve tüfeklere entegre edilerek onları “akıllı silah” (IoT silah) haline getiren çözümlerinden, CANİK marka tabancalar için geliştirilen uygulama, fuarda, bir ekran üzerinden tanıtıldı.

Unirobotics’in, tabancalara ve tüfeklere entegre edilerek onları “akıllı silah” (IoT silah) haline getiren çözümleri ise silahlara, izlenebilme ve kullanım istatistiklerinin çıkartılabilmesi gibi kabiliyetler kazandırıyor. Böylece silahlar; iletişim kuran, istatiksel veri sunabilen ve hata düzeltebilen akıllı sistemlere evriliyor.

IoT silah sistemi çözümlerinin kabiliyetlerinin, kullanıcılara, yeni kapılar açması öngörülüyor. Örneğin, bu kabiliyetler, eğitmen ile öğrenci arasındaki etkileşimi zenginleştirerek silah kullanma eğitimlerinin çok daha etkili olmasını sağlıyor. Ayrıca, akıllandırılmış silahlar, yetkilendirilmiş operatörlerin sıcak çatışma ortamındaki güvenliğini de arttırıyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.