Ana Sayfa Haberler UNIROBOTICS’in Deniz Tipi UKSS’si TRAKON Lite, SALVO SİDA’ya Entegre Edildi

UNIROBOTICS’in Deniz Tipi UKSS’si TRAKON Lite, SALVO SİDA’ya Entegre Edildi

Samsun Yurt Savunma (SYS) grup şirketlerinden UNIROBOTICS, silahlı insansız deniz araçlarına (SİDA) yönelik çalışmalarında bir aşama daha kat etti. SYS’den 18 Mart’ta yapılan açıklamada, DEARSAN Tersanesi tarafından geliştirilen SALVO’nun silahlandırılması kapsamındaki projenin, UNIROBOTICS tarafından geliştirilen deniz tipi TRAKON Lite’ın entegre edilmesi ile başarıyla tamamlandığı belirtildi. SALVO’nın TRAKON Lite ile test atışları da yapıldı. 22 Şubat’ta Marmara Denizi’nde gerçekleştirilen testlerde, yaklaşık 11 km mesafeden uzaktan kumandalı olarak atışlar icra edildi ve tüm testler başarıyla sonuçlandı.

UNIROBOTICS Genel Müdürü Ömür Baç

Tamamen Yerli ve Milli Teknolojilerle Geliştirildi

UNIROBOTICS Genel Müdürü Ömür Baç, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “DEARSAN Tersanesi tarafından geliştirilen ve üstün komuta kontrol ve seyrüsefer sistemleri ile donatılmış SALVO’ya kendi öz kaynaklarımızla finanse edip yürüttüğümüz, tamamen yerli ve milli teknolojilerle geliştirdiğimiz deniz tipi TRAKON Lite’ı başarıyla entegre ettik. Ülkemizin milli SİDA’ları, tüm dost ve müttefik ülkelerin envanteri ve ihtiyaçları da gözetilerek tasarlanmaktadır. Bu proje ile Türkiye’nin denizcilik alanındaki yeteneklerini arttırarak uluslararası rekabet gücünde öne çıkma hedeflerine hizmet edeceğiz.”

default

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.