Ana Sayfa Haberler Coşkunöz Savunma Havacılık ve UAVERA’nın Genel Müdürü, Ünver Şahin Oldu

Coşkunöz Savunma Havacılık ve UAVERA’nın Genel Müdürü, Ünver Şahin Oldu

Coşkunöz Holding’in savunma ve havacılık sektöründe faaliyet gösteren şirketlerinden Coşkunöz Savunma Havacılık (CSH) ve UAVERA’nın Genel Müdürlük görevine, Ünver Şahin getirildi. Coşkunöz Holding, gelişmeyi, 13 Ekim’de duyurdu.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Elektrik ve Elektronik Mühendisliği mezunu olan ve Boston Hult International Business School’daki MBA programını tamamlayan Şahin, çalışma hayatına, Toyota’da mühendis olarak, 1997 yılında başladı. Daha sonra sırasıyla Nokia, Enerjisa ve General Electric’te önemli yöneticilik pozisyonlarında görev alan Şahin, ardından Türkerler Grup Genel Müdürlüğü görevini yürüttü. Şahin, Coşkunöz Holding bünyesine katılmadan önce, Aktif Elektroteknik’te Genel Müdür olarak görev yapıyordu.

Coşkunöz Holding CEO’su Erdem Acay, yeni atamayla ilgili şu değerlendirmede bulundu: “Coşkunöz Holding olarak kuruluşumuzdan bugüne yerli üretim ve Ar-Ge’ye büyük önem verdik ve vermeye devam ediyoruz. Bu kapsamda kritik öneme sahip savunma ve havacılık sektöründe faaliyet gösteren şirketlerimiz CSH ve UAVERA’nın hem ülkemize hem de holdingimize değer katmasını hedefleyerek çalışmalarımızı sürdürüyor, yerli mühendislerimizce geliştirilen yeni projelere imza atmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Ünver Şahin’in aramıza katılmasıyla bu kabiliyetlerimizi daha da artıracağımıza inanıyorum.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.