Ana Sayfa IDEF 2021 – Hava Sistemleri Özel Sayısı Üretimden Ürüne: Sektörün İhtiyaç Duyduğu Alt Sistemler ve Ürünler MEGE Teknik’ten

Üretimden Ürüne: Sektörün İhtiyaç Duyduğu Alt Sistemler ve Ürünler MEGE Teknik’ten

MEGE Teknik, savunma ve havacılık alanında gerçekleştirdiği üretim faaliyetlerinde edindiği 20 yıllık tecrübeyle sektörün ihtiyaç duyduğu alt sistem ve ürünleri geliştirmeye devam ediyor. Bu faaliyetlerini, milli imkânlarla ve yerli olarak gerçekleştiren firma, bir yandan da yeni altyapı yatırımları yapıyor.

Savunma ve havacılık sektöründe, elektronik ve elektromekanik alanları öncelikli olmak üzere, iç ve dış pazara katma değeri yüksek ürünler sunan MEGE Teknik’in öncelikli hedefleri arasında, insana yatırım yer alıyor. Firma, deneyimli kadrosuna ilave insan yatırımı yaparak ürün yönetimine geçmek üzere yapılanmasını da sürdürüyor.

MEGE Teknik’in Ar-Ge faaliyetleri sonucunda yerli ve milli olarak geliştirilen “MGB Serisi Esnek EMI Kablo Ekranları”, kabloları veya kablo takımlarını, elektromanyetik girişimlere ve mekanik etkilere karşı koruyor.

Yeni Başarılar, Yeni Tesiste Gelecek

Birim içi ve birimler arası kablaj denince sektörde akla gelen ilk isimlerden biri olan MEGE Teknik, Nisan ayından beri faaliyetlerini, HAB yerleşkesinde, 14.500 metrekare alana sahip modern tesisinde yürütüyor.

MEGE Teknik’in “MIL-DTL-38999 SERİ III Konnektör Arkalıkları”, TÜBİTAK desteği ile birlikte firmanın uzman mühendisleri tarafından, yerli ve milli olarak geliştiriliyor.

Yeni tesisinde kablaj üretiminin yanı sıra elektro-mekanik montaj kabiliyetini arttırmak için de ekipman yatırımı yapacak olan MEGE Teknik, savunma sektöründe ana entegratör firmalar için anahtar teslim çözümler sunmayı planlıyor. MEGE Teknik, havacılık alanında geçmişte edindiği uluslararası iş yapma yeteneği ve tecrübesini de yeni iş olanakları için kullanacak. Yurt dışındaki firmalara, havacılık ve uzay alanında, öncelikle montajlı üretimler; takiben de doğrudan ürün ihraç etmeyi hedefliyor.

MEGE Teknik’in askeri standartlara uygun olarak geliştirdiği 1U12-PDU, 1U12-PDU2, 1U12-PDU3 ve 2U16-PDU3 Güç Dağıtım Birimleri (GDB), bağlı olduğu birimlere enerji sağlıyor; aynı zamanda ilgili birimleri birbirlerinden bağımsız olarak koruyor.

Yeni Ürünler, IDEF 2021’de Görücüye Çıkıyor

MEGE Teknik, IDEF 2021’de, yerli olarak geliştirdiği MGB serisi EMI/EMC metal örgü/ekran (braid) ürünlerini ve askeri standartlarda yerlileştirdiği arkalık (backshell) ürünlerini sergiliyor.

MEGE Teknik’in Ar-Ge faaliyetleri sonucunda yerli ve milli olarak geliştirdiği “MGB Serisi Esnek EMI Kablo Ekranları”, kabloları veya kablo takımlarını, elektromanyetik girişimlere ve mekanik etkilere karşı koruyor.

AC Voltaj Regülatörü

“MIL-DTL-38999 SERİ III Konnektör Arkalıkları” ise TÜBİTAK desteği ile birlikte MEGE Teknik’in uzman mühendisleri tarafından, yerli ve milli olarak geliştiriliyor.

Bu ürünlerin yanı sıra son dönemde güç elektroniği konusunda da başarılı projeler tamamlayan MEGE Teknik, askeri standartlarda geliştirdiği Güç Dağıtım Birimi (GDB) ve Güç Kaynağı gibi ürünlerini de IDEF 2021’de sergiliyor.

MEGE Teknik’in askeri standartlara uygun olarak geliştirdiği 1U12-PDU, 1U12-PDU2, 1U12-PDU3 ve 2U16-PDU3 Güç Dağıtım Birimleri (GDB), bağlı olduğu birimlere enerji sağlıyor; aynı zamanda ilgili birimleri birbirlerinden bağımsız olarak koruyor. Müşteri gereklilikleri doğrultusunda, askeri standartlara uygun olarak farklı konseptlerde ürün geliştirme yeteneğine sahip olan firma, teknik isterlere göre farklı çalışma koşullarına uyum sağlayan, farklı fiziksel özelliklere ve farklı elektriksel konfigürasyonlara sahip GDB’ler ortaya koyabiliyor.

Geleceğe Dair Çalışmalar da Hız Kesmiyor

MEGE Teknik, Nisan ayından beri faaliyetlerini, HAB yerleşkesinde, 14.500 metrekare alana sahip modern tesisinde yürütüyor.

MEGE Teknik, Hacettepe Teknokent yerleşkesinde bulunan tecrübeli ve nitelikli mühendis kadrosu ile faaliyet gösteren firması MEGART ile birlikte, güç elektroniği konusundaki çalışmalarını ileriki dönemde daha da arttırmayı hedefliyor.

AS EN 9100:D ve ISO-9001:2015 kalite sistemlerini, uzun süredir ve belgelendirilmiş bir şekilde uygulayan; bu yönüyle de güvenilir bir firma olan MEGE Teknik, faaliyete geçirdiği kurumsal kaynak planlama programını da daha etkin kullanmak üzere çalışmalarını sürdürüyor. İnsana ve çevreye saygılı bir firma olmak için de tüm politikalarını, çağımız gereklerine uyarlamak için çalışmalar yürütüyor.

MEGE Teknik, Sikorsky BLACK HAWK helikopterleri için kablo takımı üretimi de yapıyor.

 1,335 Toplam Görüntüleme,  3 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.