Ana Sayfa Haberler Uzmanlık Gereken Özel Alt Sistemlerin Adresi: Anova

Uzmanlık Gereken Özel Alt Sistemlerin Adresi: Anova

MSI Dergisi’nin 180’inci sayısında yayımlanan IDEF’19 Özel Dosyası’nın ilk bölümündeki haber aşağıda paylaşılmıştır:

 

Anova’nın standında, her biri özel bir uzmanlık gerektiren alt sistemler ağırlıktaydı. Firmanın ilk defa sergilediği çözümlerin arasında, “Sırttan Beslemeli Seri Atış Sistemi” ön plana çıktı.

Esnek mermi yolu konusunda geniş bir ürün ailesine sahip olan firma, bu alandaki uzmanlığını, tek bir erin ihtiyacı için uyarladı. Sırttan Beslemeli Seri Atış Sistemi; mühimmatın taşındığı bir sırt çantasından, bu çantadan tüfeğe mühimmat aktaran esnek mermi yolundan ve tüfekten oluşuyor.

Çantanın büyüklüğüne ve kullanılan mühimmatın çapına göre, 600 adede kadar mühimmat taşınabiliyor. Böylece, tek bir er, muharebe sahasına yüksek bir ateş gücü getirebiliyor. Sistem, 7,62 mm ve 5,56 mm kalibrelerdeki mühimmat için uygun bir altyapı sunuyor.

 

 

Anova’nın ilk defa sergilediği bir diğer çözümü, “Çevresel İklimlendirme Birimi Kontrol Kutusu” oldu. Bir hedefleme podu için geliştirilen Çevresel İklimlendirme Birimi’nde de kullanılan kontrol kutusu, bağımsız bir ürün olarak da pazarlanıyor. Kanal sayısı arttırılıp azaltılabilen kutu, farklı soğutma sistemlerinin kontrol birimi olarak kullanılabiliyor. Çevresel İklimlendirme Birimi Kontrol Kutusu, MIL-STD-810, 461 ve 704 standartlarına uygun olarak kalifiye edilmiş bir ürün olarak dikkat çekiyor.

 

Anova’nın IDEF standında ilgi çeken ürünlerinden biri de “Kablosuz Güç İletim Birimi” oldu. Birim, gücünü bataryandan alan insansız hava araçlarının şarj edilmesi için kullanılacak. Ürün sayesinde, dronlar, şarj istasyonunda, 15 cm mesafeden temassız olarak şarj edilebiliyor ve bu sayede, pil değiştirme ya da güç kablosu takma gerekliliği de ortadan kaldırılıyor.

Anova, son dönemdeki fuar katılımlarında sergilediği “Yakıt Transfer Pompası” çözümünü, alınan izinlerin ardından, pompanın kullanıldığı sistemin adını da vererek sergiledi. Pompa, Roketsan’ın ATMACA füzesinde kullanılıyor. Ürünün, Türkiye’nin diğer mühimmat projelerinde de kullanılması gündemde.

“Askeri Redüktör”, firmanın ilk kez sergilediği bir diğer çözümü oldu. Askeri platformlarda birçok kullanım alanı olan sistem, radar ve taretlerin de kritik parçalarından biri.

 1,149 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.