Ana Sayfa Manşet Uzmanlık ve İnovasyonun Buluştuğu Nokta: PROFEN

Uzmanlık ve İnovasyonun Buluştuğu Nokta: PROFEN

Geniş faaliyet yelpazesinde uydu haberleşmesi ve savunma ve havacılık alanlarına yönelik çözümler de bulunan PROFEN, güvenlik sektörünün önemli paydaşları arasında yer alıyor. PROFEN OZAN Katlanabilir Metal Mayın Dedektörü, PROFEN visioMAX, PROFEN Visionic ve PROFEN Mobil Telemetre Yer İstasyonu, bu çözümler arasında öne çıkıyor.

PROFEN, büyümekte olan Ar-Ge merkeziyle uydu haberleşmesi, savunma ve havacılık sanayisi, yayıncılık ve medya, kablo ve karasal ağlar, EPC (Engineering, Procurement and Construction / Mühendislik, Tedarik ve İnşaat) ve hayat bilimleri sektörlerine yönelik çeşitli ürün ve hizmetler sunuyor. 1995 yılında kurulan ve merkezi İstanbul’da bulunan PROFEN; Ankara, Konya ve yurt dışında da İngiltere ofisleri ile dünya çapında yenilikçi ve yüksek teknoloji çözümler sunan global bir şirket olarak faaliyetlerini sürdürüyor.

Faaliyet gösterdiği sektörlerin büyümesine ve Türkiye’nin teknolojide dünyada sözü geçen bir konuma gelmesine 25 yılı aşkın tecrübesiyle öncülük eden PROFEN, “müşteri odaklı” yaklaşımıyla da kullanıcılarının güvenini kazanmayı başardı. PROFEN, tüm faaliyetlerinde, en yeni teknolojileri sunarak kullanıcılarının mevcut ihtiyaçlarını uygun maliyetlerle karşılamayı hedefliyor. Ayrıca, ürün ve hizmetlerinin kalitesi ve çeşitliliğini arttırarak Türkiye’ye sosyal ve ekonomik değerler kazandırmaya devam ediyor.

Ar-Ge imkân ve kabiliyetlerini, yerli mühendislikle ve milli imkânlarla güçlendirerek yeni yatırımlar yapan PROFEN, ürettiği ve geliştirdiği Taşınabilir Antenler (Flyaway & Manpack), Nspector Spektrum Analizörü, alçak ve orta yörünge (LEO ve MEO) uygulamalarında kullanılan XY antenlerin yanı sıra veri merkezlerinin gözlem, kontrol ve yönetiminde kullanılan “Visionic” ve “visioMAX” ürünleriyle kullanıcılarına büyük avantajlar sağlıyor.

PROFEN OZAN ile Silahlı Kuvvetler, Mayın Tehdidine Karşı Her An Hazır

PROFEN OZAN Katlanabilir Metal Mayın Dedektörü, TÜBİTAK teknolojisiyle %100 milli ve özgün olarak geliştirildi. PROFEN OZAN, sınır ötesi ve sınır içi intikal bölgelerinde, güvenlik güçlerinin mayın/EYP (El Yapımı Patlayıcı) aramasını hızlı, kolay ve yüksek doğrulukla yapabilmelerini sağlıyor.

Kompakt bir yapıya ve 1,5 kg gibi düşük bir taşıma ağırlığına sahip olan PROFEN OZAN, harekât bölgesinde görev alan güvenlik birimlerinin ihtiyaçları dikkate alınarak tasarlandı. Dünyanın en hafif metal mayın dedektörlerinden biri olan PROFEN OZAN, güvenlik birimlerine, uzun intikallerde de taşıma kolaylığı sunuyor. Yanlış alarm oranını en aza indirgeyen sistem, hedef tespitinde operatöre sesli, görsel ve titreşimli ikaz olmak üzere 3 farklı tespit uyarısı sunuyor. Sistem üzerinde bulunan grafik LCD ekran ile tespit edilen hedefin metal yoğunluğu kolaylıkla gözlenebiliyor. Her türlü hava koşulunda tam doğrulukla çalışabilen sistem, MIL-STD 810G ve IP-67 çevresel test standartları ile MIL-STD 1472F ergonomi standardını sağlayarak sertifikalandırıldı.

Denizde, Havada, Karada: PROFEN visioMAX

PROFEN visioMAX, araç bakım faaliyetlerine yönelik hazırlanan, özelleşmiş çözümler sunan, konfigürasyon tabanlı bir MRO (Maintenance, Repair&Overhaul) yazılımıdır. Özellikle araç/sistem bakım faaliyetleri için tasarlanan bu ürün, PROFEN’in, kullanıcılarına; güvenilir, fonksiyonel yazılımlar ve destek sunma hedefi çerçevesinde tasarlandı.

PROFEN visioMAX, tüm iş operasyonları için güçlü ve esnek bir iskelet sunar. Yazılımın, kurumların boyutuna uygun farklı sürümleri de vardır.

PROFEN VisioMAX MRO yazılımında, aşağıdaki işlevler yer alıyor:

 • Bakım Mühendisliği
 • Hat Bakımı
 • Ağır Bakım
 • Envanter Yönetimi
 • Atölyede Bakım
 • Kalibrasyon Yönetimi
 • Güvenilirlik Raporları
 • Yönetici Paneli
 • Teknik Kütüphane Yönetimi
 • Mobil / Kablosuz Cihaz Desteği
 • S1000D Standardına Uyumlu Fonksiyonlar

PROFEN NMS Teknolojisiyle Yeni Bir Çağ: PROFEN Visionic

Makine kullanımının arttığı ve giderek dijitalleşen dünyamızda uydu yer istasyonları, veri merkezleri, binalar ve fabrikalar gibi tesislerdeki cihaz ve sistemlerin sayısı da artıyor ve bunların özellikleri çeşitleniyor. Bu durum ise bu tesislerin etkin bir şekilde izlenmesini ve kontrol edilmesini zorlaştırıyor.

PROFEN Visionic Yönetim Sistemi, tüm bu zorlukların üstesinden gelmek ve gereksinimleri sağlamak için geliştirilmiş, esnek ve güçlü bir yönetim sistemi çözümü olarak öne çıkıyor.

PROFEN Visionic, Windows bilgisayarlarda çalışan ve sunucu-istemci tipi bir yönetim sistemidir. Farklı konumlarda kurulu çeşitli sistemleri merkezi bir noktadan izleme, kontrol etme veya yönetme yeteneğine sahiptir. Tipik uygulamaları arasında Uydu Haberleşme (SATCOM), TV/Radyo Yayın Tesisi, Telekom, Kablo TV, SCADA Sistem Yönetimi, IoT-Akıllı Şehir Uygulamaları ve IoT-Akıllı Bina Uygulamaları bulunmaktadır.

PROFEN Mobil Telemetre Yer İstasyonu

PROFEN Mobil Telemetre Yer İstasyonu, test uçuşu veya fırlatma aracı platformlarından telemetri verilerini toplar, analiz eder, saklar ve kullanıcıya sunar. Taşınabilir ve treylere monteli Telemetri İzleme Anten Sistemi ve Operasyon Şelterinden oluşur. Dâhili yol ve ulaşım yönetmeliklerine uygundur. Hızlı anten açma/katlama ve hızlı yerleştirme özelliklerine sahiptir.

Telemetri Yer İstasyonu’nun monitör ve kontrol (M&C) sistemi, yerel yönetim olanakları sağlar. Görev kontrol merkezleri ile uyumlu çalışan sistem, bütünsel uzaktan yönetim kabiliyetine de sahiptir ve bu sayede, diğer sistemlere sorunsuz olarak entegre olabilir.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.