Ana Sayfa Haberler Uzun Menzilli Hava Savunma Sistemi SİPER, Test Atışını Başarıyla Geride Bıraktı

Uzun Menzilli Hava Savunma Sistemi SİPER, Test Atışını Başarıyla Geride Bıraktı

Savunma Sanayii Başkanlığının koordinasyonunda ASELSAN, Roketsan ve TÜBİTAK SAGE tarafından geliştirilen uzun menzilli hava savunma füze sistemi SİPER, başarılı bir test atışını geride bıraktı.

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, gelişmeyi, 6 Kasım’da, sosyal medya hesaplarından şu ifadelerle duyurdu: “Uzun menzilli ve çok katmanlı milli hava savunma sistemimiz SİPER’in geliştirme çalışmalarında bir aşamayı daha başarıyla tamamladık. 2023 yılında envantere almayı planladığımız SİPER ile Gökvatanımıza karşı bütün tehditleri en güçlü şekilde bertaraf edeceğiz”

SİPER sisteminin atışı, Sinop Test Merkezi’nde gerçekleştirildi. Bölge hava savunması kapsamında stratejik tesislerin düşman taarruzlarına karşı korunması amacıyla geliştirilen sistem, uzun menzilde ve dağıtık mimaride hava savunması sağlayacak.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.