Ana Sayfa Özel Haberler8'inci DSS Veri Dağıtım Sistemlerinin Adresi: Berkin Mühendislik

Veri Dağıtım Sistemlerinin Adresi: Berkin Mühendislik

MSI Dergisi’nin 153’üncü sayısında yayımlanan ve 16-17 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilen 8’inci Deniz Sistemleri Semineri’ne ilişkin haber ve değerlendirmelerin yer aldığı özel dosyadaki “Veri Dağıtım Sistemlerinin Adresi: Berkin Mühendislik” başlıklı özel haber, MSI Dergisi’nin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

Berkin Mühendislik, sergi katılımcısı olarak yer aldığı seminerde, ürün ve hizmetlerini tanıtma fırsatı buldu. Firmanın standı, oturumlar arası verilen molalarda, ziyaretçilerinin çokluğu ile dikkat çekti.

Berkin Mühendislik ekibi bir arada.

Sivil ve askeri gemiler için entegrasyon çözümleri sunan Berkin Mühendislik’in, etkinlikte öne çıkarttığı çözümü ise Veri Dağıtım Sistemi (VDS) ürün ailesi oldu. Bu ailede; küçük gemiler için 18 giriş-çıkış (input-output) kapılı Mini VDS’nin yanı sıra orta büyüklükteki gemiler için 30-60 giriş-çıkış kapılı Midi VDS ve korvet, fırkateyn ve daha karmaşık gemiler için de Gerçek Zamanlı VDS modelleri bulunuyor. Berkin Mühendislik Genel Müdürü Yücel Atalay, Lojistik Destek Gemileri projesi için seçilen VDS çözümlerinin, 500 mikrosaniyeden daha az gecikme ile gerçek zamanlılık ihtiyaçlarını karşıladığını ifade etti. Genel Müdür Yardımcısı Mesut Zafer Sarı ise yeni başlayacak 2 gemilik bir proje için seçilen Mini VDS’de, ticari ürün kullanılmamasından dolayı, en az 20 yıl, “olduğu gibi (as is)” desteklenebilirliği sağladıklarını vurguladı. Askeri ürünlerde, özellikle daha düşük ilk alım maliyetleri nedeniyle sivil ihtiyaçlar için üretilmiş rafta hazır ticari (RAHAT / Commercial-off-the-Shelf / COTS) ürünlerin kullanılması gündeme gelse de bu tercih, ileride bazı sorunlara yol açabiliyor. Özellikle sivil sektörlerde kullanılan sistemlerin ömür devirlerinin, askeri sistemlere göre daha kısa olması, RAHAT bileşenler için ürün desteğinin, askeri sistem envanterdeyken kesilmesi ile sonuçlanabiliyor. Berkin Mühendislik’in çözümü ise bu durumun önüne geçiyor.

Berkin Mühendislik’in standı, oturumlar arası verilen molalarda, ziyaretçilerinin çokluğu ile dikkat çekti.

İstanbul, Tuzla merkezli olarak faaliyetlerine devam eden Berkin Mühendislik; VDS tabanlı entegrasyon çözümlerinin yanı sıra deniz muhabere alt sistemleri ile Entegre Platform Kontrol ve İzleme Sistemleri konularında da çözümler sunuyor.

 2,389 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.