Ana Sayfa Haberler VESTEL Savunma, Savunma ve Havacılık Sektöründeki Milli ve Yerli Sanayimizin Küresel İş Birlikleri ile Geliştirilmesi Konferansı’nın Teknoloji Sponsoru Oldu

VESTEL Savunma, Savunma ve Havacılık Sektöründeki Milli ve Yerli Sanayimizin Küresel İş Birlikleri ile Geliştirilmesi Konferansı’nın Teknoloji Sponsoru Oldu

İHA’lardan hidrojen ve yakıt pili çözümlerine kadar geniş bir yelpazede ürünleri olan ve bu alanda çeşitli teknolojiler geliştiren VESTEL Savunma, Savunma ve Havacılık Sektöründeki Milli ve Yerli Sanayimizin Küresel İş Birlikleri ile Geliştirilmesi Konferansı’nın Teknoloji Sponsoru oldu. Havacılık alanındaki en son teknolojilerin ele alındığı konferans, 10-12 Ekim’de, İzmir’de gerçekleştiriliyor.

Konferans, Savunma Sanayii Başkanlığının destekleriyle Havacılık ve Uzay Kümelenmesi Derneği (HUKD) ve Ege Serbest Bölgesi Kurucu ve İşletici A.Ş. (ESBAŞ) tarafından organize ediliyor. Karar vericiler, ana yükleniciler, KOBİ’ler, akademi temsilcileri ve yabancı ülke temsilcilerini bir araya getiren konferans; havacılık alanındaki yeni teknolojilerin değerlendirilmesine imkân sağlıyor. Öte yandan konferans kapsamında düzenlenecek B2B etkinlikleri; potansiyel iş birliklerinin değerlendirilmesi ve yeni iş birliklerinin geliştirilmesine için fırsat sunuyor. Etkinlikte, 5 farklı oturum gerçekleştirilecek. Bu oturumlarda ele alınacak konuların, sektörün gelecek vizyonuna ışık tutması hedefleniyor.

VESTEL Savunma ve AYESAŞ Genel Müdürü Öner Tekin ise bu oturumlardan, “Savunma Sanayisinin Sürdürülebilirliği için İhracatın Önemi” başlıklı 2’ncisinin moderatörlüğünü üstleniyor.

Havacılık alanında önemli Ar-Ge çalışmaları yürüten VESTEL Savunma’nın bu alanda ortaya koyduğu pek çok somut ürün bulunuyor. Bunlardan bazıları, KARAYEL Taktik İHA Sistemi, elektrik tahrikli İHA’lara yönelik yakıt pilleri ve Dayanımlı Görev Bilgisayarı şeklinde sıralanıyor.

 2,438 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.