Ana Sayfa Haberler Vizyoner Genç KÖK Programı, Gençlere 2. Kez Kucak Açtı

Vizyoner Genç KÖK Programı, Gençlere 2. Kez Kucak Açtı

Vizyoner Genç KÖK Programı’nın açılış etkinliği, Ankara’da gerçekleştirildi. Bu yıl 2.si düzenlenen programa, 1088 başvuru yapıldı. Değerlendirme sürecinin sonunda program, 80 çırakla başlatıldı. Programla ilgili bilgilendirme, 8 Kasım’da, Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından yapıldı.

Açılış etkinliğine Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Savunma Sanayii Başkan Yardımcıları Prof. Dr. Faruk Yiğit, Dr. Celal Sami Tüfekçi ve Serdar Demirel ve ROKETSAN Genel Müdürü Murat İkinci’nin yanı sıra katılımcı firmaların temsilcileri ve KÖK Programı’na dâhil olan usta ve çıraklar katıldı.

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, konuşmasında, KÖK Programı’na katılan gençlere seslenerek “İleri yaşlarınızda çok daha değişik bir Türkiye’yi inşa etmiş olacaksınız. Bu inşa sürecinin çok hızlı olması gerektiğini de net olarak görüyoruz. İşte bu süreci hızlandırmak için hep beraber buradayız; yani sizlerin kabiliyetlerinize inanıyoruz, zekânıza güveniyoruz.” dedi.

Törende, Prof. Dr. Demir’e, KÖK Programı’nda ikinci yıllarına geçen ve bu sene programa dâhil olan çırakların hazırlamış olduğu KÖK Hatıra Albümü ile Savunma Sanayii Akademi ve TR Eğitim ve Teknoloji A.Ş. tarafından 2022 yılında programa katılan 80 çırak ve 80 usta adına toplam 160 adet dikilen fidanların dikim sertifikası hediye edildi. Programa kabul edilen öğrenciler, Peç Takma Töreni’nde, hangi firma ile eşleştiklerini öğrendiler. Peç Takma Töreni’nin ardından 3 yıl sürecek yolculuklarında kendilerine eşlik edecek ustaları ile bir araya geldiler.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.