Ana Sayfa Haberler YALTES, Rockwell Automation’ın Gold Seviye Sistem Entegratörü Oldu

YALTES, Rockwell Automation’ın Gold Seviye Sistem Entegratörü Oldu

Türk askeri denizcilik sektörünün; özgün, etkin ve ihraç edilebilir suüstü ve sualtı platformlar geliştirmesi çalışmalarına önemli katkılarda bulunan YALTES, dünyanın dört bir yanında endüstriyel otomasyon ürünleri üreten Rockwell Automation’ın Gold Seviye Sistem Entegratörü oldu. Bu gelişmeyle birlikte, YALTES’in otomasyon ve kontrol sistemleri alanındaki teknik yetkinlik seviyesi de uluslararası alanda bir kez daha tescillenmiş oldu.

IDEF 2023’te imzalanan anlaşmayla pekiştirilen iş birliğini değerlendiren YALTES Genel Müdürü Bülent Hamzaoğlu, başarının anahtarının, evrensel teknolojiyle özgün ve yerli çözümler geliştirebilmekte saklı olduğunun altını çizdi ve “MİLGEM projelerinin başladığı günden bu yana Rockwell Automation ile çok değerli çalışmalar yaptık. Rockwell Automation, uluslararası düzeydeki teknik bilgisini YALTES ile paylaştı. Yurt içinde, MİLGEM’in de aralarında yer aldığı 14 geminin; yurt dışında ise 6 ülkede, 50’den fazla platformun otomasyon ve kontrol sistemi için birlikte çalıştık. Bu iş birliği anlaşmasıyla çözüm ortaklığımızı daha ileri seviyelere taşıyacak olmaktan mutluluk duyuyoruz.” dedi.

“Ürün Değil, Çözüm Sunuyoruz”

İmza töreninde söz alan Rockwell Automation Türkiye Direktörü Ediz Eren de iki firma arasında uzun yıllara dayanan bir partnerlik ilişkisi olduğunu vurgulayarak, ilişkinin ürün satışı değil; çözüm satışı ve uygulanması şeklinde olduğunu ifade etti. Eren, “Uluslararası teknik bilgimizi YALTES ile paylaştık; onlar da deneyimlerini yerli ve milli projelere uygulayarak, dünyadaki ayak izimize katkıda bulundular. Bizim uluslararası mühendislik gücümüz ve YALTES’in vizyonu ve mühendislik gücü, denizcilik sektöründe verimli çözümlere dönüştü. Bu seneki IDEF fuarında, partnerlik seviyemizi, en üst seviyemiz olan Gold Seviye Sistem Entegratörlüğü’ne çıkarmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” diye konuştu.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.