Ana Sayfa Haberler Yavuz Uras, Yonca-Onuk Tersanesi’nin Genel Müdürü Oldu

Yavuz Uras, Yonca-Onuk Tersanesi’nin Genel Müdürü Oldu

Yonca-Onuk Tersanesi İş Geliştirme Müdürü olarak görev yapan Yavuz Uras, Eylül ayı itibarıyla firmanın Genel Müdürlük görevini üstlendi.

1990 yılında Deniz Harp Okulu’ndan elektronik (bilgisayar) alanında mezun olan Uras, 2001 yılında Deniz Harp Akademisi’ni tamamlayarak kurmay subay oldu.

Uras, 1991-1999 yılları arasında, YAVUZ ve BARBAROS sınıfı fırkateynlerde 8 yıl süre ile elektronik, harekât ve seyir/gemicilik alanlarında Branş Subaylığı ve Bölüm Amirliği yaptı. 2001-2003 yıllarında, Kuzey ve Güney Görev Grup Komutanlıklarında Harekât ve Muhabere Şube Müdürlüğü görevlerini yerine getirdi. 2003-2005 yılları arasında, TCG BARBAROS’ta (F-244) Savaş Harekât Subayı, 2005-2006 yıllarında Donanma Komutanlığı Harekât Başkanlığında Plan Kısım Amirliği yaptı. 2006-2010 yıllarında ise TCG YAVUZ’da (F-240) 2’nci Komutan ve Komutan olarak görev aldı.

Uras, 2010-2015 yılları arasında, Donanma Komutanlığı Harekât Başkanlığı Harekât Eğitim Şube Müdürlüğü, Yıldızlar Suüstü Eğitim Merkezi Komutanlığı Bilgisayarlı Simülatörler Eğitim Grup Amirliği ve Donanma Komutanlığı Araştırma Proje Geliştirme Kurul Üyeliği görevlerini yerine getirdikten sonra, Kurmay Albay rütbesiyle Deniz Kuvvetleri Komutanlığından emekli oldu.

2015 yılında görev almaya başladığı Yonca-Onuk Tersanesi’nde; Personel Müdürü, İdari Müdür ve İş Geliştirme Müdürü pozisyonlarında görev yaptı.

Uras, askeri kariyeri boyunca; NATO Madalyası ve Şerit Rozeti ve Birleşmiş Milletler Madalyası ve Şerit Rozeti’nin yanı sıra çeşitli takdir ve teşekkür belgesi aldı. Çok iyi derecede İngilizce, orta derecede İtalyanca bilen Uras evlidir.

MSI Dergisi olarak, Yavuz Uras’a, yeni görevinde başarılar diliyoruz.

 464 Toplam Görüntüleme,  2 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.