Ana Sayfa Arşiv Yeni Bayraktarlar Yolda. İHA’nı Yap ve Savaş!

Yeni Bayraktarlar Yolda. İHA’nı Yap ve Savaş!

TEKNOFEST 2019 kapsamında düzenlenecek teknoloji yarışmaları için başvurular sürüyor.

Havacılıktan otomotive, yapay zekadan simülasyon sistemlerine, su altı araçlardan otonom araçlara uzanan geniş bir yelpazede düzenlenen teknoloji yarışmaları, gençlerin teknoloji üretmeye ve geliştirmeye olan ilgilerini artırmayı hedefliyor.

Yarışma kapsamında her bir takımın, yarışacakları kategorinin şartnamesinde belirtilen görevi yerine getirecek teknolojik donanımı (İHA, roket, insansız su altı aracı, vb.) tasarlayıp üretmesi gerekiyor.

İlki geçen yıl 20-23 Eylül tarihleri arasında yapılan TEKNOFEST İSTANBUL Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali, Türkiye açısından yeni ufuklara koridor açtı.

Türkiye, teknolojide dışa bağımlılığın kabarık faturasını, 1960’lı yıllardan bu yana dönem dönem ödüyor.

Birkaç yıl öncesine kadar, özellikle terörle mücadelede kullanılacak silahlı insansız hava araçları, üretici ülke vermediği için temin edilememişti.

Bu konuda çok ihtiyaç duyulan ve büyük sıkıntıların yaşandığı bir dönemde, Bayraktar Ailesi çıktı ve Bayraktar Silahlı İnsansız Hava Araçlarını Türk Silahlı Kuvvetlerinin envanterine kazandırarak terörle mücadelenin konseptini değiştirdi.

TEKNOFEST 2019 ve daha sonraki yıllarda yapılacak bu ve benzeri etkinlikler sayesinde Türkiye’nin pek çok Bayraktar kazanması sürpriz olmayacak.

Yarışmalara başvuru için www.teknofestistanbul.org internet adresini ziyaret etmek gerekiyor.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Teknoloji Takımı (T3) Vakfı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen, Anadolu Ajansı’nın (AA) global iletişim ortağı olduğu İstanbul Yeni Havalimanı’nda düzenlenen TEKNOFEST İSTANBUL Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’ne katılmış ve festival kapsamında düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere ödüllerini vermişti. ( Cem Öksüz – Anadolu Ajansı )

 523 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.