Ana Sayfa Haberler Yeni Denizaltı Konseptleri, STM’nin Derin Arayışlar Yarışmasında Mücadele Edecek

Yeni Denizaltı Konseptleri, STM’nin Derin Arayışlar Yarışmasında Mücadele Edecek

STM, denizaltılar konusunda özgün projeleri ortaya çıkarmak ve bu alanda Türkiye’deki yetenek gelişimini desteklemek için, “Derin Arayışlar” ismini verdiği, yeni bir denizaltı tasarımı ve teknolojileri yarışması düzenliyor.

Yarışmaya, farklı bölümlerde okuyan üniversite öğrencileri ve mezunlar ile bu alanda son 5 yılda akademik tezler hazırlamış kişilerin katılabilecek. Yarışma, pek çok yaratıcı fikrin değerlendirilmesine imkân verecek.

Yüksek Lisans ve Lisans olarak iki kategoride düzenlenecek yarışmaya başvurular da başlamış durumda. Denizcilik alanındaki tecrübeli isimler tarafından, yenilikçi, yaratıcılık, gerçekleştirilebilirlik, estetik katkı, detaylandırma düzeyi ve referans kriterlerine göre değerlendirecek olan projeler arasından dereceye girenler ödüllendirilecek. Yarışmanın ödül töreni Ekim 2019’da gerçekleştirilecek. Yüksek Lisans kategorisinde verilecek ödüller şunlar olacak:

  • 1’incilik ödülü 25.000 TL,
  • 2’ncilik ödülü 20.000 TL ve
  • 3’üncülük ödülü 15.000 TL.

Lisans kategorisinde şu ödüller verilecek:

  • 1’incilik ödülü 20.000 TL,
  • 2’ncilik ödülü 15.000 TL ve
  • 3’üncülük ödülü 10.000 TL

Türkiye’de, denizcilik ve denizaltı konusunda farkındalığı artırmak amacıyla düzenlenen yarışma hakkında bilgi veren STM Genel Müdürü Murat İkinci, şunları ekledi: “Denizcilik ve özellikle de karmaşık teknolojiler içeren çoklu disiplinli bir çalışma alanı olan denizaltı konusunda farkındalığı artırmaya ihtiyacımız var. Sahip olduğumuz denizcilik geçmişimizle hem yerli savunma sanayimizi güçlendirmek hem de globalde rekabet edebilecek bir seviyeye gelebilmek için ülke olarak tecrübelerimizi kendi bilimsel çalışmalarımız ve insan kaynağımızla destekleyebilmemiz özgün işler çıkarabilmede kritik önem taşıyor. Böyle bir çalışmanın önümüzdeki dönemde de yetişecek insan kaynağı ile dünyadaki denizaltı inşa-modernizasyon pazarından Türkiye’nin daha yüksek oranda pay alabilmesine imkan vereceğine inanıyoruz.”

Yarışma hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki adreslerden ulaşılabilir:

http://derinarayislar.stm.com.tr

https://twitter.com/DerinArayislar

 1,151 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.