Ana Sayfa Haberler Yeni Mezun Teğmenler, Hava Kuvvetlerine Katıldı

Yeni Mezun Teğmenler, Hava Kuvvetlerine Katıldı

Milli Savunma Bakanlığı ve Hava Kuvvetleri Komutanlığının üniversite mezunlarından temin ettiği 129 subay adayı (1’i pilot adayı) ile astsubaydan subaylığa geçirilen 154 subay adayının mezuniyet töreni, 28 Temmuz’da, Hava Teknik Okullar Komutanlığında icra edildi.

Tören, İzmir Valisi Erol Ayyıldız ve Muharip Hava Kuvvetleri Komutanı Hava Orgeneral Hasan Küçükakyüz  ile askerî ve mülkî erkânın katılımıyla gerçekleştirildi.

Hava Teknik Okullar Komutanlığı Subay ve Astsubay Yetiştirme Okul Komutanlığında Temel Askerlik ve Subaylık Anlayışı Kazandırma Eğitimini tamamlayan toplam 283 subay adayı, mezuniyet töreninde teğmen rütbesini takarak Hava Kuvvetlerine katıldı.

Mezun olan teğmenler, naspedildikleri sınıflara göre sınıf temel eğitimi aldıktan sonra, Hava Kuvvetleri saflarındaki görev yerlerine atanacaklar.

 1,554 Toplam Görüntüleme,  2 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.