Ana Sayfa Haberler Yeni Nesil Yivli Tüfek Fişeği Barutu Reload Swiss RS76, Almanya’da Görücüye Çıktı

Yeni Nesil Yivli Tüfek Fişeği Barutu Reload Swiss RS76, Almanya’da Görücüye Çıktı

Rheinmetall ve Ruag firmalarının ortak girişim şirketleri Nitrochemie Wimmis AG, yüksek performanslı yivli tüfek fişekleri için geliştirdiği yeni barutu Reload Swiss RS76’yı, 8-11 Mart tarihlerinde Almanya’nın Nuremberg kentinde düzenlenen IWA OutdoorClassics fuarında ilk kez tanıttı. Kurulduğu günden beri tabanca fişeklerinden büyük magnum fişeklere kadar her tür hafif silah mühimmatı için barut üreten Nitrochemie Wimmis AG, RS76 ile RS ürün ailesinin 13’üncü üyesini piyasa sürmüş oldu.

Özellikle .338 Lapua Magnum, 7 mm Remington Magnum, .338 Norma Magnum ve .300 Norma Magnum gibi yüksek performanslı fişeklere uygun olan RS76, firmanın RS70 ve RS80 barutlarının arasındaki boşluğu doldurmak için geliştirildi. ABD Silahlı Kuvvetleri Özel Kuvvetler Komutanlığı (USSOCOM), RS76 barutunu, .338 Norma Magnum ve .300 Norma Magnum fişekleri için hâlihazırda testlere tabi tutuyor

 1,640 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.