Ana Sayfa Haberler Yeni Tip Denizaltı MURAT REİS’in İlk Kaynağını, Başbakan Yıldırım Yaptı

Yeni Tip Denizaltı MURAT REİS’in İlk Kaynağını, Başbakan Yıldırım Yaptı

Millî Savunma Bakanlığı, 26 Şubat’ta İnternet sitesinden yaptığı açıklamayla, Başbakan Binali Yıldırım ve Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli’nin, Yeni Tip Denizaltı Projesi kapsamında inşasına başlanan 3’üncü denizaltı MURAT REİS’in, ilk kaynak törenine katıldığını duyurdu.

Gölcük Tersanesi Komutanlığında düzenlenen törende konuşan Başbakan Yıldırım, “Türkiye, özellikle son yıllarda her alanda yetkinliğini artırmaya devam ediyor. Savunma sanayinin yanı sıra, askeri denizcilik ve ticari denizcilikte de önemli bir mesafe aldı.” dedi.

Törende konuşan Bakan Canikli ise “Bu projede 6 denizaltı inşa edilmektedir. Bu denizaltılar Reis sınıfı denizaltılardır. Projenin ilk denizaltısı olan PİRİ REİS’in inşasına 8 Ekim 2015’te başlandı. Diğer denizaltıların inşaları da on ikişer ay arayla devam etmektedir. Bu serinin üçüncü denizaltısı olan MURAT REİS’in kaynağını da inşallah bugün gerçekleştiriyoruz.” dedi.

 1,236 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.