Ana Sayfa Manşet Yeniay Lojistik, Güvenilir Hizmetin Anahtarını Anlattı

Yeniay Lojistik, Güvenilir Hizmetin Anahtarını Anlattı

Yeniay Lojistik, MRBS’21’de yaptığı görüşmelerde, savunma ve havacılık sektörünün güvenilir bir lojistik hizmeti alabilmesi için olmazsa olmaz konular arasında bulunan bilgi güvenliği ve bilgi gizliliğine vurgu yaptı. Sektöründe, ISO 27701 belgesine sahip nadir firmalar arasında yer alan Yeniay Lojistik, temalarında, bu belgenin hizmet alanlara sağladığı faydaları vurguladı.

Yaptıkları işin doğası gereği, aralarında birbiri ile rakip olanların da bulunduğu çok sayıda firma ile çalışan lojistik firmalarının, bilgi güvenliği ve bilgi gizliliği konularında üst bir düzeyde olmaları gerekiyor. Bu düzeyin ISO standartları açısından karşılığı ise ISO 27001 ve ISO 27701 standartları. ISO 27001, kuruluşların bir Bilgi Güvenlik Yönetim Sistemi (Information Security Management System / ISMS) tesis etmesini gerektiriyor; ISO 27701 ise buna gizlilik boyutunu da ekleyerek bir Gizlilik Bilgi Yönetim Sistemi (Privacy Information Management System /PIMS) tesis edilmesini konu alıyor. Böylece kuruluşlar, AB’nin veri gizliliği ile ilgili gereksinimlerine de uygun hale geliyorlar.

Yeniay Lojistik, sahip olduğu ISO 27701 belgesi ile sektör firmalarına, üst düzey bir bilgi gizliliği sunuyor. Yeniay Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Nermin Önder, bu durumu, “Sektör firmaları, Yeniay Lojistik’te, kritik projeleri için lojistik işlerini yapabilecek, güvenilir bir çözüm ortağı görüyorlar.” şeklinde ifade ediyor.

Yeniay Lojistik, ISO 27701 belgesine sahip olunması konusunun, lojistik ile ilgili sözleşmelerin şartnamelerine dâhil edilmesi gerektiğini değerlendiriyor. Firma yetkilileri, görüşmelerinde, bu noktanın da altını çizdi.

Önder, etkinlik katılımı ile ilgili değerlendirmelerini ise şöyle aktardı: “Savunma ve havacılık sektöründe, lojistik alanında verilen hizmetlerde bazı noktaların açıkta kaldığını gördük ve sektöre, bu açıkları, kaliteli ve güvenilir bir hizmet sunarak kapatmak üzere girdik. Gerek IDEF’21 gerek MRBS’21 sırasında, sektör oyuncuları, bize ve hizmetlerimize yoğun bir ilgi gösterdi. Önümüzdeki dönemde de sektör etkinliklerine katılarak mevcut ve potansiyel müşterilerimizle yakın temasta bulunmaya devam edeceğiz.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.