Ana Sayfa Arşiv Yeri ve Zamanı Gelince Kazdıkları Çukura Gömülecekler

Yeri ve Zamanı Gelince Kazdıkları Çukura Gömülecekler

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Katar’ın başkenti Doha’da konuşlu Katar Türk Birleşik Müşterek Kuvvet Komutanlığında inceleme ve denetlemelerde bulundu.

Akar’a, Türkiye’nin Doha Büyükelçisi Fikret Özer eşlik etti.

Burada görev yapan personelle tek tek sohbet eden Akar, birlik komutanından faaliyetlere ilişkin bilgi aldı.

Personele hitap eden Akar, Türkiye’nin, Katar’ın birlik, beraberlik, barış ve istikrarına önemli katkılar sağladığını belirterek, “Bundan sonra bu çalışmalarımızı Katarlı kardeşlerimizle birlikte geliştirerek devam ettireceğiz” dedi.

Hulusi Akar, Türkiye’nin etrafında çok ciddi sorunlar yaşandığına dikkat çekti ve şöyle devam etti:

“Ülkemizin birliği, bütünlüğü, egemenliği, bağımsızlığı, huzuru, istikrarı ve barış içinde yaşaması için ne gerekiyorsa dün yaptık, yapmaya devam ediyoruz ve gelecekte de bunu sürdüreceğiz. Ülkemizin başına musallat olan terör belasını bitirmek için her türlü tedbiri aldık, almaya devam ediyoruz. İnşallah yakın bir zamanda ülkemizi, milletimizi bu terör belasından kurtaracağız.”

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekâtlarının başarıyla gerçekleştirildiğini ifade ederek, oluşturulan 12 gözlem noktasında barış ve huzurun gözlemcisi olarak görevin sürdüğünü belirtti.

Görevi yaparken insan haklarına, uluslararası hukuka, milli, manevi ve mesleki değerlere saygılı davranıldığını; masum insanlara ve çevreye zarar verilmediğini kaydeden Akar, “Silahlı Kuvvetlerimizin mensupları bu konuda hiçbir ülkenin göstermediği dikkati, hem faaliyetlerin planlanmasında hem de icrasında göstermiştir. Şimdi önümüzde Münbiç ve Fırat’ın doğusu var. Bu konuda yoğun bir şekilde çalışmaktayız” dedi.

 

Akar şöyle devam etti:

“Olayları yakinen takip etmekteyiz. Türkiye Cumhuriyeti’nin harekâtla, istihbaratla görevli birimleri, kuruluşları her türlü gayreti gösteriyor. Şu anda Münbiç’te, Fırat’ın doğusunda bazı çukurların, tünellerin kazıldığı söyleniyor. İster çukur ister tünel kazsınlar; isterse yerin dibine girsinler. Yeri ve zamanı geldiğinde bunlar kazdıkları çukurlara gömülecekler. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.”

Hulusi Akar, Irak’ın kuzeyindeki terör örgütü PKK varlığına da dikkat çekerek, hem Sincar hem de karacak Dağı bölgesine hava harekâtı düzenlendiğini hatırlattı.

Harekât sırasında çok titiz davranıldığını ve hiçbir masum sivile zarar verilmediğinin altını çizen Akar, o bölgelerde bulunan teröristlerin etkisiz hale getirildiğini söyledi.

 

Akar, şöyle dedi:

“Irak Devleti’nin, Irak Silahlı Kuvvetlerinin de bizimle iş birliği yapmasının önemli olduğunu her fırsatta muhataplarımıza aktardık. Diğer taraftan bilinmesi gereken bir diğer husus, Sincar asla ikinci bir Kandil olmayacak. Buna asla müsaade etmeyeceğiz.”

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ege, Akdeniz ve Kıbrıs’ta da Türkiye’nin uluslararası hukuktan kaynaklanan haklarının korunması için ellerinden gelen çabayı gösterdiklerini belirtti.

“Burada ülkemizin ve milletimizin haklarından taviz vermemiz asla söz konusu değildir, olamaz” diyen Akar, iyi komşuluk, dostluk, barış ve işbirliğinden yanayız ancak Ege’de, Akdeniz’de, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ve milletimizin hakkından zerre kadar dahi geri adım atmamız söz konusu değildir” diye konuştu.

Akar şöyle devam etti:

“Hiçbir oldubittiye müsaade etmeyiz, etmeyeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin ‘evet’ demediği, içinde olmadığı hiçbir çözümün de yaşama şansının olmadığını herkese ilan ettik, söylemeye devam ediyoruz.”

 828 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.