Ana Sayfa Haberler Yerli 4×4 Zırhlı Pikap TULGA, Yenilenmiş Hâli ile Görüntülendi

Yerli 4×4 Zırhlı Pikap TULGA, Yenilenmiş Hâli ile Görüntülendi

BMC’nin, İçişleri Bakanlığının meskûn mahal aracı ihtiyaçlarına yönelik olarak tasarladığı 4×4 zırhlı pikap TULGA, yenilenmiş hâli ile gün yüzüne çıktı. BMC Yönetim Kurulu Üyesi Taha Yasin Öztürk’ün 21 Mayıs’ta paylaştığı bilgilere göre İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin beraberindeki heyetle birlikte yeni aracı inceledi ve imzaladı.

TULGA’nın ilk görüntülenmesi, İçişleri Bakanı Soylu’nun 5 Eylül 2019’daki BMC’nin Pınarbaşı tesislerini ziyaretinde olmuştu. Daha sonra TEKNOFEST İstanbul’da ilk kez sergilenen aracın ismi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından koyulmuştu.

4×4 olarak üretilen araç ilk sürümünde 250 beygir gücüne ve 800 Nm torka sahipti. 5 kişilik araç, doğuştan zırhlı olma özelliğiyle iç güvenlik personelinin güvenliğini üst planda tutacak şekilde üretiliyor. Arkasına birçok farklı silahın entegrasyonu gerçekleştirilebilecek pikabın, ilerleyen dönemde farklı versiyonlarının da üretilmesi planlanıyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.