Ana Sayfa Haberler Yerli, Milli ve Yeni Ürünler, İlk Kez SAHA EXPO’da Sergileniyor

Yerli, Milli ve Yeni Ürünler, İlk Kez SAHA EXPO’da Sergileniyor

Alper ÇALIK / savunmahaber.com

İstanbul’da, bu yıl ilk kez düzenlenmekte olan SAHA EXPO’da, pek çok yerli ve milli ürün de görücüye çıkıyor.

Türk savunma ve havacılık sanayisinin amiral gemilerinden ASELSAN, 13-15 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilen fuarda, savunma sanayisinde yürüttüğü millileşme çalışmalarını bir adım öteye taşıyor. ASELSAN, fuar sırasında bir araya geleceği alt yüklenici firmalara, hâlihazırdaki ürün gamını tanımanın yanı sıra, gelecekte üretmeyi planladığı ürünler hakkında da bilgi veriyor. Yeni geliştirdiği ürünleri, ilk kez fuarda sergileyen ASELSAN ayrıca, tedarikçi portalinin de fuar sırasında tanıtımını yapıyor.

Fuar ziyaretçileri, Yalteksan’ın, Türkiye’de üretmeye başladığı Aerojel’i de ilk kez fuar sırasında görme imkânı buluyor. İlk olarak NASA tarafından geliştirilen Aerojel’in, savunma ve havacılık sanayisinde pek çok uygulaması bulunuyor. Yalteksan sayesinde, Türkiye’nin de üreticileri arasına girdiği Aerojel, dünyanın en hafif ve en düşük yoğunluklu katı cisimlerinden birisi. %99.8’i havadan oluşan Aerojel, 1.300 santigrat derece ısıya kadar dayanabiliyor. Yalteksan, yüksek fiziksel ve kimyasal özelliklere sahip olan bu temel ham maddeyi Lavron markasıyla üreticilerin ihtiyaçlarına en uygun formda sunuyor.

Katılımcıları tarafından, İnternet üzerinden 500’ün üzerinde ikili iş görüşmesinin planlandığı SAHA EXPO’da, ziyaretçilerin, iş ağları oluşturmaları, Taptoweb uygulaması ile daha kolay hale geliyor. Taptoweb sayesinde katalog ve iletişim bilgisi paylaşımı uygulama üzerinden kolaylıkla yapılabiliyor.

 998 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.