Ana Sayfa Haberler Yerli Siber Güvenlik Fikirleri, Teknopark İstanbul Öncülüğünde Yarışacak!

Yerli Siber Güvenlik Fikirleri, Teknopark İstanbul Öncülüğünde Yarışacak!

Teknopark İstanbul’un bu yıl ikincisini düzenleyeceği “Siber Güvenlik Fikir Yarışması” için başvurular başladı. 5 Mart 2020 tarihinde son başvuruların alınacağı yarışmada; Siber Güvenlikte Yapay Zeka Çözümleri, Zararlı Yazılım Çözümleri, Finans/Bankacılık Güvenlik Uygulamaları, Adli Bilişim ve Olay Müdahale Uygulamaları ve Blockchain Güvenliği gibi pek çok farklı kategori yer alıyor.

Teknopark İstanbul’un Türkiye’de siber güvenlik alanında girişimcilerin yenilikçi, sürdürülebilir ve ticarileşebilir, iş fikirlerinin desteklenmesi amacıyla düzenlediği yarışmaya; Savunma Sanayii Başkanlığı, Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi ve SAHA İstanbul destek veriyor.

Başvurusu kabul edilen 16 takımın, 20-21 Mart tarihlerinde Teknopark İstanbul 9A blokta kıyasıya yarışacağı etkinlikte birinci olan ekip 25 bin lira, ikinci olan ekip 15 bin lira ve üçüncü olan ekip ise 10 bin lira kazanacak. Finalist olmaya hak kazanan takımlar 18 ay süreyle Cube Incubation’da ofis imkanlarından ücretsiz yaralanacak ve ICWC etkinliğinde stant açabilecek. Yarışmanın ödül töreni ise 25-28 Mart tarihlerinde Ankara’da düzenlenecek SAHA EXPO’da gerçekleşecek.

Yarışmaya katılmak için https://siberguvenlikfikiryarismasi.org adresinden başvuru yapabilirsiniz.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.