Ana Sayfa Advertorial Yerli ve Milli Savunma ve Havacılık Sanayisinin İş Birliği Platformu: SAHA EXPO 2020

Yerli ve Milli Savunma ve Havacılık Sanayisinin İş Birliği Platformu: SAHA EXPO 2020

MSI Dergisi’nin 187’nci sayısında yayımlanan advertorial, derginin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

 

Yerli ve milli savunma ve havacılık sanayisi için önemli bir iş birliği platformu olan SAHA EXPO 2020, 25-28 Mart tarihleri arasında, İstanbul’da gerçekleştirilecek. Türkiye’nin yüksek teknoloji üretim potansiyelinin sergileneceği SAHA EXPO 2020’de; stratejik öneme sahip yeni ürünler, sistemler ve geleceğin tasarımları, dünyanın pek çok ülkesinden gelecek profesyonellerle buluşacak.

Savunma Sanayii Başkanlığının desteğiyle Türkiye’nin en büyük sanayi kümelenmesi SAHA İstanbul tarafından organize edilen SAHA EXPO 2020’nin hazırlıklarında sona yaklaşılıyor. 25-28 Mart tarihleri arasında, İstanbul Fuar Merkezi (İFM) 9, 10 ve 11’inci salonda gerçekleştirilecek etkinlik; milli teknoloji hamlesine destek veren tüm paydaşların ve Türk savunma ve havacılık sanayisinin dünyadaki profesyonellerle bir araya geldiği, görkemli bir buluşma olacak. Yüksek teknolojinin hâkim olduğu SAHA EXPO 2020’de, savunma sanayisinde stratejik öneme sahip pek çok ürün, sistem ve tasarım, ilk kez tanıtılacak.

Yerli ve milli savunma ve havacılık sanayisi için önemli bir tanıtım ve iş birliği platformu haline gelmesi planlanan SAHA EXPO 2020, Türkiye’nin ulaştığı üretim potansiyelinin sergileneceği, ülkemizin “yüksek teknoloji üretebilir bir ülke” vizyonuna katkı sağlayacak, uluslararası bir platform olacak.

Baykar, AKINCI İHA’nın ipuçlarını, SAHA EXPO 2018 sırasında, standında yer alan poster ile vermişti.

Yerli Savunma ve Havacılık Sanayisi, SAHA EXPO 2020’de Buluşacak

ASELSAN, Roketsan, HAVELSAN, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TUSAŞ), THY Teknik, Baykar, STM, MKEK, Kale Grubu, BMC ve TÜMOSAN gibi Türkiye’nin dünyaca tanınan ana yüklenici firmalarının ve yüzlerce tedarikçinin bir araya geleceği en etkin platform olan SAHA EXPO 2020’de, üniversiteler ve Ar-Ge merkezleri de en yeni projeleriyle yer alacak.

Savunma, havacılık, denizcilik ve uzay endüstrisine yönelik üretim yapabilecek potansiyele ve ileri teknolojiye sahip sanayiciler ile ana yüklenici firmalar arasında iş birliğini güçlendirecek SAHA EXPO 2020’de, katılımcı firmaların birbirini yakından tanımalarını sağlayacak, profesyonel bir ortam hazırlanacak.

 

Teknoloji İhraç Edilecek

Dünyanın farklı coğrafyalarından savunma ve havacılık alanında faaliyet gösteren uluslararası firmaların yöneticilerinin ve satın alma heyetlerinin ve resmi ve özel kurum temsilcilerinin davet edildiği SAHA EXPO 2020’de, katılımcılar, uluslararası üreticilerle yüz yüze görüşme ve iş birliği yapma fırsatı yakalayacak. Türk Silahlı Kuvvetlerinin ihtiyaçlarının yurt içinden karşılanma oranını azamiye çıkarmanın, yaratılacak istihdam ve katma değer ile ülke ekonomisine katkı sağlamanın amaçlandığı SAHA EXPO 2020’de, Türkiye’nin sanayi ve teknoloji alanındaki ihracatına önemli katkı sağlanması da hedefleniyor. Katılımcı firmalar, fuar sırasında, potansiyel müşterileri ve uluslararası partner olabilecekleri firmaların temsilcileri ile aracısız görüşme yapabilecek.

Katılımcı firmalar, fuar sırasında, potansiyel müşterileri ve uluslararası partner olabilecekleri firmaların temsilcileri ile aracısız görüşme yapabilecek.

SAHA EXPO 2020 sırasında 4 gün boyunca, sektörün önde gelen isimlerinin ve duayenlerinin konuşmacı olacağı paneller gerçekleştirilecek.

 

Türk Mühendislerinin Geliştirdiği Yeni Ürünler Tanıtılacak

Bu yıl, 4 kat daha büyük bir alanda ve çok daha fazla katılımcı ile gerçekleştirilecek SAHA EXPO 2020’de, Türk mühendislerce son bir yılda geliştirilen ve üretilen yerli ve milli ürünlerin tanıtımlarının yapılacağı, sunumların gerçekleştirileceği özel alanlar yer alacak. Milli teknoloji hamlesine destek veren firmalar, son bir yıldaki çalışmalarının sonunda elde ettikleri başarılı ürünlerini, bu alanlarda tanıtabilecek.

Daha güçlü bir Türkiye vizyonuyla yola çıkan SAHA İstanbul tarafından organize edilen SAHA EXPO 2020’deki dikkat çekici bir başka bölüm de kuluçka merkezlerinde geliştirilen, savunma ve havacılık sanayisine yönelik yüksek teknoloji üretim projelerinin ve geleceğin tasarımlarının tanıtıldığı sergi alanları olacak.

Samsun Yurt Savunma, SAHA EXPO 2018’de, standında, Savunma Sanayii Başkanlığı ile imzaladığı Özgün Yerli Tabanca Projesi kapsamında ürettiği TP9 METE tabancasını sergiledi.

 

Profesyoneller, Tecrübelerini Paylaşacak

SAHA EXPO 2020’de, 4 gün boyunca, sektörün önde gelen isimlerinin ve duayenlerinin konuşmacı olacağı paneller de gerçekleştirilecek. Sektöre vizyon kazandıracak ve yön verecek panellerin yanı sıra sektördeki sorunların ve çözüm önerilerinin ele alınacağı paneller düzenlenecek. Uzun yıllar savunma ve havacılık sektöründe faaliyet gösteren firmalarda görev yapmış profesyoneller, paneller sırasında, tecrübelerini dinleyicilerle paylaşacak.

Meteksan Savunma, SAHA EXPO 2018’de, Retinar Çevre Gözetleme Radarı’nı ön plana çıkarttı.

 

Medyanın Gözü SAHA EXPO2020’de Olacak

4 gün boyunca yüzlerce görüşmeye, pek çok anlaşmaya, profesyonel yüzlerce tanışmaya, iş ağı (network) kurulmasına ev sahipliği yapacak SAHA EXPO 2020, ulusal, uluslararası ve sektörel basın tarafından, yakından takip edilecek. Tüm gelişmeler ve etkinlikler yazılı, görsel ve elektronik mecralarda paylaşılacak. Böylece, sektörün, fuarda tanıtılacak yeni ve stratejik ürünlerinden de haberdar olması sağlanacak.

SAHA EXPO 2020 ile ilgili bilgilere, etkinliğin İnternet sitesinden (https://www.sahaexpo.com/) ulaşabilirsiniz.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.