Ana Sayfa Haberler Yıl Başından İtibaren Etkisiz Hale Getirilen Terörist Sayısı 2.081’e Ulaştı

Yıl Başından İtibaren Etkisiz Hale Getirilen Terörist Sayısı 2.081’e Ulaştı

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), 3 Ekim’de düzenlediği bir basın toplantısı ile son dönemdeki faaliyetleri hakkında bilgilendirmede bulundu. Toplantıda, bakanlık adına konuşmayı, MSB Basın ve Halkla ilişkiler Müşavirliği Plan Subayı Hava Muhabere Binbaşı Pınar Kara yaptı.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin; FETÖ, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ başta olmak üzere tüm terör örgütlerine karşı mücadelesini artan bir şiddet ve tempoda devam ettirdiğini söyleyen Binbaşı Kara, son dönemde düzenlenen operasyonlarla ilgili bilgiler paylaştı.

Buna göre;

  • 24 Temmuz 2015’ten bugüne kadar toplam 18.549,
  • Bu yılın başından itibaren ise 2.081 terörist etkisiz hale getirildi.

Eylül ayında ise yurt içinde ve sınır ötesinde 4’ü büyük, 17’si orta çaplı olmak üzere toplam 21 operasyon icra edildi ve 139 terörist etkisiz hâle getirildi.

Binbaşı Kara, konu ile ilgili şunları söyledi: “Ülkemize yönelik terör tehdidine karşı icra ettiğimiz tüm operasyonlarımız, başta Irak olmak üzere tüm komşularımızın sınırlarına ve toprak bütünlüğüne saygılı, uluslararası hukuka uygun, meşru müdafaa hakkı kapsamında ve sadece bölgedeki terörist unsurlar hedef alınarak yapılmaktadır.

NATO’da kullanılan ve dünyaca kabul görmüş hedef belirleme usulleri kullanılarak tespit edilen söz konusu hedefler; dost ve müttefiklerimizle koordine edilmekte olup, operasyonlarımızda sivil halkın can ve mal güvenliği ile çevrenin korunmasına azami dikkat ve hassasiyet gösterilmektedir. Türk Silahlı Kuvvetleri için sivil halk, çevre, tarihî ve kültürel yapılar dokunulmazdır. 

Asil milletimizden aldığımız güçle ülkemizin ve milletimizin güvenliği için terörle mücadelemiz, en son terörist etkisiz hâle getirilinceye kadar azim ve kararlılıkla devam edecektir.”

 386 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.