Ana Sayfa Haberler Yonca-Onuk Tersanesi, Deniz Kuvvetlerine MRTP12 Teslimatlarına Devam Ediyor

Yonca-Onuk Tersanesi, Deniz Kuvvetlerine MRTP12 Teslimatlarına Devam Ediyor

Deniz Kuvvetleri Komutanlığının (Dz.K.K.lığı) ihtiyaçlarına yönelik olarak Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) tarafından başlatılan Süratli Devriye Botu Projesi kapsamında, Yonca-Onuk Tersanesi, MRTP12 Süratli Devriye Botu teslimatlarına devam ediyor. SSB, 10 Temmuz’da, 4’üncü botun da Dz.K.K.lığına teslim edildiğini duyurdu.

Süratli Devriye Botu Projesi kapsamında, Dz.K.K.lığına 8 adet Yonca-Onuk MRTP12 Süratli Devriye Botu teslim edilecek. MSI Dergisi’nin edindiği bilgilere göre, Yonca-Onuk Tersanesi, bot teslimatlarını 2019 yılı içerisinde tamamlamayı planlıyor. Gelişmiş seyir elektronik sistemleri ile donatılan Yonca-Onuk MRTP12 Süratli Devriye Botu’nda, silah sistemi olarak ASELSAN 12,7 milimetre STAMP2 Stabilize tareti bulunuyor. Balistik koruma özelliğine sahip 12,65 metre uzunluğundaki bot, 47 knot sürate ulaşabiliyor.

Yonca-Onuk Tersanesi, bu projenin yanı sıra yine Dz.K.K.lığının kullanıma yönelik olarak 2 adet Yonca-Onuk MRTP24/U Süratli Hücum Botu’nun inşasına da devam ediyor.

 2,562 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.