Ana Sayfa Advertorial Zebra Technologies’ten 2 Yeni Ürün

Zebra Technologies’ten 2 Yeni Ürün

Saha Şartlarına Uyumluluk için Teknolojiden ve Esneklikten Vazgeçmeyenler için Dayanıklı İkisi Bir Arada Tabletler: ET80 ve ET85

Acil müdahale birimleri, kamu görevlileri ve servis ekipleri gibi sahada görev yapan personelin yanı sıra üretim tesisi gibi ortamlarda çalışanlar da çevre şartlarına ve düşme gibi kazalara dayanıklı cihazlara ihtiyaç duyarlar. Bu dayanım gereksinimleri ise zaman zaman cihazların teknik özelliklerinden feragat edilmesini gerektirir. Zebra Technologies (Zebra), lansmanını Eylül ayında yaptığı ET80 ve ET85 dayanıklı ikisi bir arada tabletleri ile dayanıklılık-teknoloji ikilemine son veriyor ve kullanıcılara, dayanım ile güncel teknolojiyi bir arada sunuyor.

Kullanıcı, dayanıklı tuş takımını ekleyip çıkararak ET80 ve ET85’i, tabletten dizüstü bilgisayara ve ardından tekrar tablete kolayca geçirebiliyor.

Günlük hayatımızın düzenli ve güvenli bir şekilde devam etmesi; acil müdahale ekiplerinden altyapı tesislerinin bakımını yapan saha servis personeline ve kullandığımız ürünlerin çıktığı üretim hattındaki çalışanlara kadar bir dizi insan sayesinde mümkün oluyor. Bu kişiler ise görevlerini yerine getirirken, çevresel şartlara ve kazalara dayanıklı bilgisayarlardan daha fazlasına ihtiyaç duyuyor. Onların;

 • WiFi 6E kablosuz bağlantısı ve 4G/5G hücresel ağ teknolojileri ile her zaman bağlantıda kalmaları ve mesainin her anında ihtiyaç duydukları bilgilere ve kişilere erişebilir olabilmeleri,
 • İhtiyaç duyduklarında, masa başındaki bir iş istasyonu gibi çalışabilecek bir bilgisayara ya da hafif bir tablete erişebilmeleri,
 • Özel yazılım araçları ile iş birliğini ve verimliliği yeni bir seviyeye taşıyabilmeleri,
 • Farklı aksesuarlarla işlerini kolaylaştırabilmeleri ve verimliliklerini arttırabilmeleri de

gerekiyor. ET80 ve ET85, bunları ve daha fazlasını sağlamak üzere tasarlandı.

ET80 ve ET85 ile Tanışın

İmalat sektöründe kullanıma yönelik olarak geliştirilen ET80, tesis ortamında kullanım kolaylığı ile dikkat çekiyor

ET80 ve ET85, dizüstü bilgisayarların sağlayamadığı esnekliği sunarak onların yerini alıyor. Kullanıcı, dayanıklı tuş takımını ekleyip çıkararak ET80 ve ET85’i, tabletten dizüstü bilgisayara ve ardından tekrar tablete kolayca geçirebiliyor. Evrensel yuvaları sayesinde, ET80 ve ET85, ofiste bir masaüstü bilgisayara; polis arabasında, kamyonda ya da forkliftte ise mobil bir iş istasyonuna dönüşüyor.

ET80 ve ET85, çalışma şartlarında kaçınılmaz olarak gerçekleşebilecek düşmelere rağmen çalışmaya devam edebiliyor. Ayrıca, bağlantı noktaları açık olsa bile toza, çamura, suya dayanıklı bir yapıya sahipler. Cihazların fansız termal tasarımı ise imalat sektöründeki temiz odalar ve kire duyarlı diğer alanlar için ideal bir çözüm sağlıyor. Cihazlar, ortamda yanıcı ve tehlikeli malzemeler varken dahi güvenli olarak kullanılabilmelerini imkân tanıyan sertifikalara da sahip.

Nerdeyse tüm özellikleri aynı olan cihazlardan ET80, daha çok imalat sektörüne yönelik olarak geliştirildi. ET85 ise sahada görev yapanlara ve taşımacılık sektöründe çalışanlara sunuluyor ve bu kapsamda, hücresel ağ bağlantılarını da destekliyor.

ET85, ofiste bir masaüstü bilgisayara, polis arabasında ise mobil bir iş istasyonuna dönüşüyor.

Daha İnce, Daha Hafif

Zebra, ET80 ve ET85’in, aynı ekran boyutuna sahip başlıca rakiplerinden en az %35 daha ince ve %20 daha hafif olduğunu vurguluyor.

ET80 ve ET85’nin 12 inç ve 3:2 boyut oranlı ekranı, daha fazla bilgi gösterimine olanak sağıyor. Bu ekran iç mekânda, açık havada ve parlak güneş ışığında okunabiliyor. Dokunmatik özellikte olan ekran, ıslakken çalışabiliyor ve eldivenle kullanılabiliyor. Kullanıcının tek tuşla devreye alabildiği gizleme modu, ekranı ve tuş takımı arka ışığını hemen kapatarak güvenliği ve veri gizliliğini sağlıyor. Araç yuvasına yerleştirildiğinde, tabletler, sürücülere bilgi ekranı olarak da hizmet verebiliyor.

ET80 ve ET85’in 12 inç ve 3:2 boyut oranlı ekranı, daha fazla bilgi gösterimine olanak sağıyor.

ET80 ve ET85’te kullanılan Intel 11 işlemciler, bilgisayarların performansını yükseltiyor. PowerPrecision+ uygulaması ise pillerle ilgili ölçümleri gerçekleştirerek personeli sürekli bilgilendiriyor.

ET80 ve ET85, yüz tanıma için Windows Hello kamerasına sahip. Kullanıcı, opsiyonel parmak izi okuyucu ekleyerek iki faktörlü doğrulamayı da etkinleştirebiliyor.

Her Zaman Bağlı

ET80 ve ET85; WiFi, hücresel (ET85) ve Bluetooth bağlantıları ile kullanıcılarına kesintisiz bir bağlantı deneyimi vadediyor. WiFi 6E, 4G/5G (ET85) ve Bluetooth 5.2 teknolojilerini destekleyen cihazlar, opsiyonel GPS ile konum bilgisi de sağlayabiliyor.

ET80 ve ET85, 13 MP renkli arka kamerası ve flaşı ile yüksek çözünürlüklü fotoğraflar çekebiliyor ve bir trafik kazasında araçta oluşan hasardan elektrik hattına düşmüş bir ağacın hasarına veya üretim bandında onarıma ihtiyaç duyan bir makineye kadar her şeyi belgeleyebiliyor.

Çift hoparlöre ve önde ve arkada gürültüyü ortadan kaldıran ses iptal özellikli mikrofona sahip olan ET80 ve ET85, böylece bas-konuş veya video konferans uygulamalarında kullanılabiliyor; sesli komutları yazıya dökebiliyor.

Zebra, farklı tablet ve ikisi bir arada tablet modellerinden oluşan, geniş bir ürün ailesine sahip.

Zebra’dan Özel Çözümler

Zebra, kullanıcıların işini kolaylaştırmak ve verimliliğini arttırmak için özel aksesuarlar ve uygulamalar da sunuyor.

Bunlardan Zebra Mobility DNA yazılım araçları, iş akışlarını optimize ediyor ve ekip içi iletişimi arttırıyor. Bu araçlardan biri olan Workforce Connect, bas-konuş ve metin mesajlaşma özellikleri ile birlikte geliyor.

Cihazlar, bir dizi aksesuar ile kullanılabiliyor:

 • 4 yuvalı pil şarj aletleri, yoğun çalışma temposunu destekliyor.
 • Tablet ve dizüstü bilgisayar modlarını destekleyen evrensel yuva, cihazların, araçlarda veya forkliftlerde, mobil bir iş istasyonu; ofiste ise dizüstü bilgisayar olarak kullanılmasına imkân sağlıyor.
 • Dayanıklılığı daha da artırmak için bir koruyucu kapak eklenebiliyor.
 • Bir omuz kayışı ve tutma yeri, sahada işleri kolaylaştırıyor.
 • Ethernet ve seri bağlantı noktası içeren adaptörler, farklı cihazlarla çalışmayı destekliyor.
 • Genişletici arkalık ile opsiyonel ayaklık, yedek bir pil yuvası ekleyerek vardiya süresini iki katına çıkartabiliyor.
 • Döner el kayışı, saha kullanımını kolaylaştırıyor.
 • Ortak Erişim Kartı (CAC) okuyucu, güvenliği, kamuda kullanılan standartlara yükseltiyor.
 • Opsiyonel entegre barkod okuyucu, barkodların her zaman ilk seferde okunmasını sağlıyor.

ET80 ve ET85 ile ilgili ayrıntılı bilgi için https://www.zebra.com/tr/tr/products/tablets/et8x-series.html adresini ziyaret edebilirsiniz.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.