Ana Sayfa Haberler Zırhlı Araçlar İçin Kesintisiz Uydu İletişim Sistemi Geliştirildi

Zırhlı Araçlar İçin Kesintisiz Uydu İletişim Sistemi Geliştirildi

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, zırhlı araçlara yönelik geniş bantlı mini uydu iletişim sistemi geliştirme projesinin başarıyla sonuçlandığını belirtti. 20 Mayıs’ta, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, “Projeyle değiştirilebilir bant genişliklerinde, yerli, frekans atlamalı, askeri ve sivil modemle çalışan mini uydu sistemi (SOTM) geliştirildi ve BMC Vuran (4×4) Çok Amaçlı Zırhlı Kara Aracı’na entegre edildi.” dedi.

SSB projesi kapsamında, CTech Bilişim Teknolojileri tarafından geliştirilen Zırhlı Araç Üzeri Mini Uydu Antenli Haberleşme Sistemi’nin (ZIRH-UHS), hareketli kara platformlarıyla yer istasyonu arasında, Ku-Bant üzerinden çift yönlü haberleşme sağladığı ve üç alt birimlerden oluştuğu açıklandı. SSB bilgi notunda, sistemin SATCOM anten stabilizasyonuna sahip olduğu ve TÜRKSAT uyduları vasıtasıyla iletişim kurduğu belirtildi. Zırhlı aracın anlık sensör verilerinin de izlendiği test ve değerlendirme çalışmalarında, sesli ve videolu görüşme, güvenli dosya transferi, araç iç ve dış kameralarından gerçek zamanlı görüntü aktarımı gerçekleştirildiği vurgulandı.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.