Ana Sayfa Haberler ZMA-15’leri Seven Filipinler, Silah Kulesini de FNSS’den Tedarik Ediyor

ZMA-15’leri Seven Filipinler, Silah Kulesini de FNSS’den Tedarik Ediyor

Önceki yıllarda FNSS’nin geliştirdiği ZMA-15 zırhlı araçlarını tercih eden Filipinler Silahlı Kuvvetleri, FNSS ile tek kişilik stabilize silah kulelerinin tedarikini kapsayan yeni bir anlaşma daha imzaladı. Gelişmeyi 4 Ocak’ta duyuran firma, anlaşma kapsamında; kulelerin üretiminin yanı sıra Filipinler Silahlı Kuvvetleri envanterindeki araçlara entegrasyonunu, eğitim faaliyetlerini ve lojistik destek hizmetlerini de üstleniyor. Sözleşme kapsamındaki faaliyetlerin, 2021 Ekim ayına kadar tamamlanması planlanıyor.

FNSS tarafından, üzerinde farklı silah sistemlerinin yer alacağı belirtilen kulelerin tipine ilişkin bir açıklama yapılmadı. Bununla birlikte, konu ile ilgili yayınlanan basın bülteninde, söz konusu kulelerin daha önce ihracatının gerçekleştirildiği belirtildi ve bülten ile birlikte, SABER-25 kulesine ilişkin bir görsel servis edildi.

FNSS tarafından geliştirilen SABER-25, iki eksende stabilizasyona ve zırh korumasına sahip tek kişilik bir kule olarak öne çıkıyor.

Filipinler’e teslim edilecek kuleler üzerinde, gündüz ve gece görüş sistemleri ile atış kontrol sistemleri de yer alacak. Kulelerin kabul testlerinin bir bölümü Türkiye’de, bir bölümü de Filipinler’de yapılacak. Kuleler, kullanıcının envanterindeki M-113 ve ZMA-15 tipi paletli zırhlı araçlara entegre edilecek. Eğitim faaliyetleri ve entegre lojistik destek hizmetleri, Filipinler’de gerçekleştirilecek.

FNSS tarafından, ihraç edilecek kuleye yönelik olarak, tek kişilik olduğu bilgisi ile beraber SABER 25 kulesine ait bir görsel paylaşıldı.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.